A shpërndante video erotike mjeku? Avokati zbardh detajet dhe zbulon si qëndron e vërteta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati i Dervish Hasit, Ndue Pjetra ishte mëngjesin e kësaj të premte në “Good Morning Albanians” për të folur për rastin e mjekut i cili ishte i martuar e bashkëjetonte e me dy gra ndërsa kishte një lidhje edhe me një 16-vjeçare.

Avokati tha se akuzat se Hasi shpërndante video pornografike në grup Ëhatsapp nuk janë të vërteta pasi në grupin e pretenduar ka qenë edhe motra e tij.

“Në grup ka qenë motra e tij, nusja, e shoqja dhe një tjetër bashkëjetuese. Prokurori bind që nuk kishte asnjë shpërndarje ndërmjet tyre apo video që ka lëvizur mes tyre. E vetmja video ishte në telefonin e vajzës, por nuk është e qartë nëse është i akuzuari apo jo.

Ajo video do i nënshtrohet një akti ekspertimi për të analizuar nëse vërtet ishte ky apo jo. Por nuk ka vepër penale nëse në telefonin tim është diçka e imja personale, ajo  video nuk është shpërndarë, nuk ka kaluar në asnjë telefon tjetër. Në grup ai kishte dhe motrën. Këto janë shpifje për ta denigruar mjekun”,-tha avokati./E.T

Të fundit

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Gazetari i...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Spektakël i garantuar në derbin e Londrës, formacionet zyrtare të sfidës Arsenal-Chelsea

Arsenal-Chelsea premtojnë spektakël në ndeshjen e prapambetur nga java e 29-të e Premier League. Derbi i Londrës nis në orën 21:00 në “Emirates Stadium”. Ndërsa jemi...

Lajme të tjera

Web TV