Për herë të parë, Sanremo 2024 është playlista muzikore më e dëgjuar në botë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lista e këngëve ishte më e dëgjuara në botë në Spotify në ditën e publikimit, d.m.th 7 shkurt – pas mbrëmjes së parë të Festivalit. Mesa duket të gjithë ne filluam të dëgjojmë këngët e prezantuara në Ariston dhe: “Për herë të parë Sanremo 2024 është playlista muzikore më e dëgjuar në botë”.

Sanremo është një festival që ka mundur të vijë me risi dhe të hapet për brezat e rinj. Mediat sociale pushtohen nga komentet dhe memet rreth tij. Muzika padyshim mbetet në qendër: lista e këgëve të Sanremo është më e dëgjuara në botë – siç thamë – dhe është ruajtur në aplikacion nga pothuajse 800 mijë njerëz.

Dhe nëse shikojmë renditjen e këngëve më të dëgjuara në Itali, gjejmë artistët që po performojnë në Sanremo në gjashtë pozicionet e para: Geolier, Mahmood, Annalisa, Angelina Mango, Irama, Gazzelle. Në vendin e shtatë është një këngë që nuk është në garë – dhe më pas The Kolors, Ghali, Mr Rain, Loredana Bertè, Emma. Dhe të njëjtat këngë i gjejmë edhe në Top50, pra këngët më të dëgjuara për momentin./E.Ç

Të fundit

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Egla shpallet fituese e BBV3, Balina ‘kryqëzon’ produksionin: Përse duhet ta bënit…

Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka...

Divorci i Xhensilës dhe Besit/ Gazetarja zbulon detajet: Para, fëmijëvë familjes…

Eftuar në një emision televiziv ka qënë gazetarja Klotilda Harka për të dhënë mendimin e saj rreth divorcit të spekuluar mes Bes Kallakut dhe...

Lajme të tjera

Web TV