Bregu i Fildishtë përmbys Nigerinë dhe shpallet kampion i Kupës së Kombeve të Afrikës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bregu i Fildishtë kampion i Kupës së Kombeve të Afrikës për herë të tretë në histori. “Elefantët” mposhtën me përmbysje 2-1 Nigerinë në finalen e kompeticionit dhe merituan të ngrinin lart trofeun, të cilin e kishin fituar më parë edhe në vitet 1992 dhe 2015.

Një finale emocionuese, e zhbllokuar në minutën e 38-të nga Troost- Ekong, por Bregu I Fildishtë gjeti forca për të përmbysur rezultatin.

Frank Kessie barazoi në minutën e 62-të, ndërsa golin e fitores për “Elefantët” e shënoi sulmuesi i Borussias së Dortmundit, Haller, tetë minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

Të fundit

Babai i Kiarës feston ditëlindjen, ja si e uron Luizi vjehërrin

Babai i Kiarës feston ditën e sotme ditëlindjen dhe përveç urimit të moderatores nuk ka munguar as urimi nga...

Mario Deda: Nga biseda e fundit me Zefin te të fshehtat e raportit me të vëllanë, Julin

Mario Deda i vogli i djemve të “Mjeshtrit të Madh”, Zef Deda i ftuar në Fitstation me moderatoren Çenkuela Hasa ndau momentet e fundit...

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë nga arresti i shtëpisë. Seanca ishte...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Lajme të tjera

Web TV