Grafitet nacionaliste në veri të Kosovës, policia e prerë: Do të merren masa

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Grafitë të reja, u panë në Mitrovicën Veriore të dielën. Kjo pasi edhe një herë, në muret e ndërtesave dikush la mbishkrime nacionaliste serbe.

Në to, me ngjyrat e flamurit serb, u shkrua “kur ushtria serbe të kthehet në Kosovë”. E poshtë këtij shkrimi, u la edhe firma e autorit.

Autorët e këtyre grafiteve të fundit në Mitrovicën Veriore, dyshohet të jenë, organizata tashmë e shpallur terroriste nga Qeveria e Kosovës, e njohur si “Brigada e Veriut”.

Në lidhje me këtë, në Policinë e Kosovës thonë se është hapur rasti për nxitje të urrejtjes.

“Në lidhje me grafitet që janë bërë në komunat e Veriut të Kosovës. Policia e Kosovës ka hapur rast për nxitje të urrejtjes. Nuk kemi të dyshuar e as të arrestuar”, ka thënë Veton Elshani./kb

Të fundit

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

A ndikon pozicioni i gjumit në shëndetin e zemrës?

Dihet tashmë se një gjumë i mirë dhe cilësor ndikon në shëndetin tuaj, veçanërisht atë të zemrës. Studimet kanë treguar se një gjumë i...

Lajme të tjera

Web TV