Inteligjenca Artificiale/ Google lançon një aplikacion të ri vetëm për abonentët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Google ka riemëruar chatbotin e tij të inteligjencës artificiale (AI) Bard në Gemini dhe ka lançuar një aplikacion të ri vetëm për abonent.

Firma kaliforniane zbuloi gjithashtu mënyra të reja për konsumatorët për të hyrë në këtë mjet AI pasi përdoruesit e Android mund të shkarkojnë një aplikacion të ri të dedikuar Android për Gemini, raporton TechCrunch.

Përdoruesit e iPhone mund të përdorin Gemini brenda aplikacionit Google në iOS.

Google njoftoi gjithashtu lançimin e modelit të tij më të fuqishëm Large Language (LLM) Gemini Ultra. Ky shërbim do të jetë i disponueshëm për 20 dollarë në muaj me një provë dy mujore falas.

Firma po lançon gjithashtu një aplikacion të ri Gemini Advanced për Android dhe do ta sjellë atë në aplikacionin Google në iOS.

Gemini Advanced do të jetë i disponueshëm në më shumë se 150 vende dhe territore, tani për tani vetëm në anglisht, dhe më vonë do të marrë versionet e tij japoneze dhe koreane./kb

Të fundit

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

A ndikon pozicioni i gjumit në shëndetin e zemrës?

Dihet tashmë se një gjumë i mirë dhe cilësor ndikon në shëndetin tuaj, veçanërisht atë të zemrës. Studimet kanë treguar se një gjumë i...

Lajme të tjera

Web TV