Spartak Ngjela analizon personazhet e Big Brother VIP3: Romeo Veshaj nuk e fiton, Ilnisa…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në rubrikën “Trotuar” të “E Diell” ka deklaruar se pavarësisht lojës së Romeos, prania e të vëllait Donaldit në Big Brother VIP1, e ka bërë atë një figurë përsëritëse, të konsumuar në sytë e publikut saqë vështirë do të jetë të fitojë.

Avokati thekson se në këtë Big Brother VIP 3 kemi tre konkurrent të mëdhenj në funksion të paraqitjes; Ilnisa Agolli, Roza Lati dhe Rike Roçi, të cilat rrezikojnë shumë fitoren e Romeos.

Edhe aktorja Monika Lubonja është shprehur se Romeo po penalizohet për hir të vëllait. Ndërkaq, për fituesin e Big Brother 6, Anaid Kaloti, asgjë nga këto nuk përbën rëndësi përsakohë Romeo është me sondazhet para dhe jemi brenda një formati që të zhvesh brenda 120 ditëve në çdo aspekt të karakterit.

Pjesë nga debati:

Anaidi: Kemi polin që po luajnë mirë dhe strategët e mirë. Në strategët e mirë hyjnë Romeo me Julin. Romeo ka marrëdhënie të mira me të gjithë shtëpinë. Lisin, Meritonin, për të vijuar te vajzat; Artën, Vesën, Riken. Roza nuk ka marrëdhënie të mira me asnjë nga banorët.

Gabriele: Janë 4-5 persona që ne po shohim deri tani, por nuk kanë gucimin asnjë për t’u bërë pjesë e liderit. Po ruhen shumë me njëri tjetrin për faktin se…

Anaidi: Sigurisht sepse të kap nominimi dhe del jashtë.

Ngjela: A ka sondazhe për ata brenda? Në popull?

Anaidi: Në popull, Romeo dhe Bardhi janë të pëlqyer. Bardhi gëzon respektin e të gjithë banorëve, të audiencës.

Ngjela: Si pasojë e sondazheve apo të opinionit?

Anaidi: Po numra mor avokat, numra.

Ngjela: Kush është për numra?

Lexo edhe :  Parlamenti Evropian miraton direktivën kundër padive abuzive ndaj gazetarëve

Anaidi: Për numra i pari është Romeo dhe është lojtar strateg.

Ngjela: Romeo imiton vëllain.

Monika: Jo, ne e kemi pasur të vëllain, Donaldin, në Big Brotherin tonë dhe mendoj se Romeo po penalizohet për hir të vëllait.

Anaidi: Jo, nuk besoj se po penalizohet.

Monika: Po krahasohet, pra ka një krahasim në publik për çdo lëvizje që ai bën. Por ai po e luan shumë mirë dhe unë mendoj se tani ka filluar të luajë.

Anaidi: Pikë në lojë nuk ka, por me numra është lartë dhe numrat shihen në përgjithësi nga rrjetet sociale dhe klikimet në rrjet.

Ngjela: Romeo dhe Donaldi janë binjak. Romeo i ngjan Donaldit tamam dhe mos u ngatërroni, por kjo ndikon negativisht sepse kur e sheh spektatori, në sytë e tij ai është figurë e konsumuar. Kur njerëzit të shohin nuk dinë emrin, të njohin nga portreti. Kjo e ka dëmtuar. Po të ishte ky i pari, ndoshta mbase do të ishte edhe më i fortë se ai tjetri. Çfarë i sjell psikologjikisht ai tjetri, është përsëritja.

Anaidi: Pritshmëritë për Romeon kanë qenë edhe më të mëdha se sa për Donaldin.

Ngjela: Ka konsum fytyra për shkak të ngjashmërisë.

Anaidi: Ky lloj formati avokat është aq i fuqishëm në dinamik sa të zhvesh brenda 120 ditëve dhe ti i dallon shumë mirë ndryshimet.

Ngjela: Ka tre konkurrent të mëdhenj në funksion të paraqitjes. Janë të tre vajzat e bukura; Ilnisa, Roza dhe Rike Roçi. Janë tre portrete që do ta dëmtojnë. Ato të treja që kanë vajtur atje krijojnë botën origjinale sepse kudo që të vesh ka një botë ndryshe./  S.M

Të fundit

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

A ndikon pozicioni i gjumit në shëndetin e zemrës?

Dihet tashmë se një gjumë i mirë dhe cilësor ndikon në shëndetin tuaj, veçanërisht atë të zemrës. Studimet kanë treguar se një gjumë i...

Lajme të tjera

Web TV