test

Microsoft do të investojë 3.2 miliardë € në zhvillimin e inteligjencës artificiale

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Kompanitë gjermane po përshtaten shumë shpejt me teknologjitë që lidhen me inteligjencën artificiale”, tha Smith në një konferencë të përbashkët shtypi me kancelarin gjerman Olaf Scholz, raportoi Bloomberg.

Ai shtoi se Microsoft dëshiron të zgjerojë qendrat e tij të përpunimit të të dhënave në Evropë.

Javën e kaluar, kompania njoftoi një plan ambicioz për të trajnuar dy milionë qytetarë indianë për të përdorur mjetet e inteligjencës artificiale (AI) deri në vitin 2025, nën iniciativën ADVANTA(I)GE INDIA.

Nisja e programit u njoftua nga CEO i Microsoft Satya Nadella gjatë një udhëtimi zyrtar në Indi./e.t

Të fundit

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Portugalia synon të vulosë kualifikimin ndaj Turqisë, formacionet zyrtare të skuadrave

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që nis me fillim nga ora 18:00. Dy ekipet kanë nga...

Ushqimet që shkaktojnë gazra, mënyra e duhur si t’i konsumoni

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tjera që shkaktojnë gazra dhe shqetësime gastrointestinale. Gazat prodhohen kryesisht nga...

Lando Norris do të niset nga Pole Position në Çmimin e Madh të Spanjës, befason Hamilton

Lando Norris do të niset i pari në garën e së dielës në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti britanik i...

Lajme të tjera

Web TV