IMT nis aksionin në Durrës për lirimin e hapësirave publike në zonën e plazhit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Durrës ka nisur një aksion të gjerë për lirimin e të gjitha hapësirave publike të zëna nga bizneset dhe familjarët në zonën e plazhit.

Aksioni i inspektoriatit vendor ka nisur paraditen e sotme në Plepa dhe është përqendruar në të dy anët e rrugës “Pavarësia”, ndërsa do të shtrihet edhe përgjatë vijës bregdetare.

Gjatë ditës së sotme u ndërhy në disa biznese në Plepa, të cilët kishin zënë trotuaret apo hapësirat e tjera publike me tenda, karrige, tavolina, vazo lulesh etj.

Burime pranë IMT-së, bëjnë të ditur se të gjitha bizneset, ku do të ndërhyhet, janë njoftuar paraprakisht dhe u është kërkuar t’i largojnë vetë objektet e vendosura pa leje dhe në mënyrë të kundraligjshme. Ky aksion është në vazhdën e masave që po merr bashkia Durrës për sezonin veror që po afron./E.T

Të fundit

U përfolën se ishin ndarë/Jennifer Lopez e Ben Affleck shfaqen në krahët e njëri-tjetrit

Prej disa ditësh në shtypin rozë u përfol për një ndarje të mundshme midis këngëtares Jennifer Lopez dhe aktorit...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e mundur arrestimi i Leonard Dukës. Ndaj...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Lajme të tjera

Web TV