Plagosi me thikë 22-vjeçarin në Shkodër, vihet në pranga autori disa orësh pas ndjekjes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga autorin e plagosjes me thikë të 22-vjeçarit Armandio Gj. Ngjarja e rëndë ndodhi në lagjen “Skënderbeg”, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta.

“Shërbimet e  Komisariatit të Policisë Shkodër menjëherë pas identifikimit se shtetasi Anton Gj., ka dëmtuar me mjet prerës (thikë), një 22-vjeçar, janë venë në ndjekje dhe  pas disa orësh ndjekjeje dhe kërkimesh bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin në flagrancë  të autorit, shtetasit  Anton Gj., 27 vjeç, banues në fshatin Grude e Re”, njoftoi policia.

Pasi plagosi 22-vjeçarin, ai u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes dhe u vu në pranga pas disa orësh ndjekje. Ndërkohë policia njofton se i plagosuri po merr ndihmën e nevojshme mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën./O.S

Të fundit

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Lajme të tjera

Web TV