Tensionet në Kuvend/ Përjashtohen për 10 ditë dy deputetet e opozitës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sekretariati i Etikës ka marrë vendimin për të përjashtuar me 10 ditë nga Kuvendi dy deputetet e opozitës.

Bëhet fjalë për deputeten Albana Vokshi dhe Elda Hoti. Opozita sërish nuk lejoi vijimin  normal të seancës parlamentare.

Një grup i deputetëve të opozitës me pankarta dhe fishkëllima bilbilash bllokuan foltoren e Kuvendit. Seanca zgjati vetëm pak minuta ashtu siç po ndodh kohët e fundit.

Kryeparlamentarja nxitoi të hapte votimin për projektligjet ku ndër to u miratua dhe projektligji për lojërat e fatit. Ligji u miratua me 72 vota pro./E.T

Të fundit

Vullkani më i lartë në botë ‘vjell’ çdo ditë $6,000 flori, por është i mbuluar nga akulli

Vullkani më i lartë në botë prej kohësh lëshon çdo ditë pluhur floriri megjithëse i mbuluar nga akulli i...

Një këshille e vyer për beqarët nga Dua Lipa: Është periudhë e bukur që duhet…

Së fundmi ylli i muzikës pop, Dua Lipa ka dhënë një këshillë për beqarët. Këngëtarja doli në kopertinën e “Elle USA” për të promovuar këngën...

Ledjona Xheladinaj në një lidhje të re dashurie? Ish-banorja: Po si mundet që…

A është Ledjona Xheladinaj e dashuruar apo në një lidhje të re dashurie?! E ftuar këtë pasdite në emisionin “S’e luan Topi”, me Eriona Rusin,...

Rrëfehet si rrallëherë Bamir Topi: Të ndryshon jeta, tani e blej bukën vetë…

I ftuar në “S’e luan topi”, ish presidenti Bamir Topi ka përshkruar jetën e tij në kohën kur mbante këtë post dhe periudhën pas. e...

Revoltohen qytetarët spanjollë, dalin në protestë, ja kërkesat e tyre

Dhjetëra mijëra njerëz në Ishujt Kanarie të Spanjës janë mbledhur kundër një modeli të turizmit masiv që sipas tyre po pushton arkipelagun e Atlantikut....

Lajme të tjera

Web TV