Vdekja e Navalny/ Joe Biden: Putin përgjegjës! Do të marrim masa

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti amerikan Joe Biden, si shumë lidera të tjerë, ka fajësuar presidentin rus Vladimir Putin për vdekjen e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalnyi dhe paralajmëroi se mund të ketë pasoja.

“Ne nuk e dimë saktësisht se çfarë ndodhi, por nuk ka dyshim se vdekja e Nalvany ishte pasojë e diçkaje të bërë nga Putin dhe banditët e tij”, – tha Biden nga Shtëpia e Bardhë.

Ai tha gjithashtu se mund të ndërmerren hapa shtesë për të ndëshkuar Rusinë pas vdekjes së Navalny, duke vlerësuar liderin e opozitës për qëndrimin guximtar ndaj korrupsionit dhe dhunës së qeverisë së Putinit.

“Ne po shikojmë një numër të plotë opsionesh, kjo është gjithçka që do të them tani”,- shtoi ai./E.T

Të fundit

Pse Mitsotakis kandidoi Belerin për eurodeputet? Mediat greke zbardhin prapaskenat

Një ditë pas publikimit të lajmit për kandidimin e Fredi Belerit nga partia “Demokracia e Re” për zgjedhjet europiane...

Olaf Scholz takohet me Xi Jinping, dy liderët bëjnë thirrje për bashkëpunim

Në fillim të takimit me kancelarin Scholz, presidenti kinez Xi Jinping bëri thirrje për bashkëpunim të ngushtë mes dy vendeve. Së bashku, ne mund...

Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S’e kam njohur kurrë McGonigal!

Kreu i SPAK reagon lidhur me akuzat e forta nga ish presidenti Ilir Meta dje në një studio televizive. Unë nuk e kam takuar kurrë McGonigal. Gjithçka...

“Bypass-i” i Radhimës, gati në qershor/ Lehtëson ndjeshëm trafikun në sezonin turistik

Në prag të sezonit turistik ByPass i Radhimës do të hapet për qarkullimin e mjeteve. Ky investim është pjesë e rrugës Vlorë-Orikum, dhe ka një...

“Romeo nuk shkon në finale”/ Gazetari e thotë troç: Heidi është lojtare më e fortë

Ronaldo Sharka, ish-banor i ‘Big Brother VIP Albania’ ka bërë një analizë të lojës së deritanishme. Teksa ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në...

Lajme të tjera

Web TV