Solidariteti i Rinisë Shqiptare: Homazhe për Alexei Navalny edhe në Sheshin Skënderbej

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shoqëria shqiptare ka shfaqur solidaritet me qytetarët e vendeve evropiane dhe më gjerë, duke reaguar ndaj vdekjes së liderit kryesor të opozitës në Rusi, Alexei Navalny.

Në sheshin Skënderbej, një grup i rinjsh ka organizuar homazhe për Navalny, duke ndezur qirinj para fotos së tij.

Kjo sjellje e rinisë shqiptare thekson përkushtimin anti-diktatorial dhe mbështetjen pro-perëndimore të shoqërisë sonë./E.T

Të fundit

Në lidhje me ish-konkurrenten e ‘Përputhen’? Besi zbulon të vërtetën e fotos virale

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku ka reaguar rreth lajmeve se ai ka nisur një lidhje të re...

Ekspertët bëjnë paralajmërimin e frikshëm: Evropa po “kërcënohet” nga një verë e nxehtë

Evropa po përgatitet për një tjetër verë të nxehtë, pasi në Gjermani dhe vendet nordike priten temperatura jashtëzakonisht të larta javën e ardhshme. Qytetet...

Varravingo “xhaxhi”, varravingo..

Nga Artur Ajazi Nuk bëhet opozita duke uluritur, duke trembur turistët që kalojnë mes Tiranës, nuk bëhet opozita duke mbrojtur betonin e korrupsionit që nuk...

Dy trofe në pak ditë, Begaj pret kampionët e Shqipërisë në futboll

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti në një ceremoni të veçantë kampionët e Shqipërisë në futboll. Futbollistët e ekipit Egnatia me trofeun...

Përplasje me produksionin? Dy kunatat në festë, mungojnë vëllezërit Veshaj

"After Party” i “BBV3” ka bërë bashkë të gjithë ish-banorët e shtëpisë, një festë kjo e cila organizohet për çdo vit. Jo vetëm ish-banorët e...

Lajme të tjera

Web TV