Mjekët pikasin mavijosje në trupin e Alexei Navalny-t, çfarë e shkaktoi vdekjen e tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vdekja e liderit të opozitës ruse Alexei Nalny u mbulua me mister jo vetëm për shkakun, por edhe sespe trupi i tij nuk u dërgua në morg dhe as nuk iu dorëzua familjes.

Megjithatë, të paktën kjo është zgjidhur, teksa mediat e huaja raportojnë se trupi është gjetur dhe është dërguar në një morg në spitalin klinik të qarkut Salekhard.

Raportohet se në të janë pikasur disa mavijosje, që tregojnë se ai ëhstë dhunaur para vdekjes.

“Zakonisht trupat e njerëzve që vdesin në burg dërgohen direkt në Byronë e Mjekësisë Ligjore në rrugën Gllazkova, por në këtë rast ai u dërgua në spitalin klinik për ndonjë arsye. Si një ndihmës me përvojë, mund të them se lëndimet e përshkruara nga ata që i panë dukeshin se ishin nga një krizë që ai kishte pësuar dhe që i kishte shkatuar tkurje të muskujve.

Nëse një person po pëson konulksion dhe të tjerët përpiqen ta mbajnë shtrirë, por konvulsionet janë shumë të forta, atëherë shfaqen mavijosje. Ata thanë gjithashtu se ai kishte një mavijosje në gjoks, lloji që vjen nga masazhi indirekt kardiak. Kështu që ata u përpoqën ta ringjallën atë dhe ai ndoshta vdiq nga arresti kardiak”- tha një nga mjeket.

Sipas medias, ende nuk është kryer autopsi. Më herët, nëna e Navalny ishte informuar gabimisht se trupi i politikanit ishte në morgun kryesor në Salekhard. Tani familjes i është thënë se shkaku i vdekjes nuk është përcaktuar dhe trupi i tij ende nuk mund t’u kalohet të afërmve për varrim. Detajet e vdekjes së Navalny janë të pakta dhe ato që janë bërë publike kanë kundërshtuar njëra-tjetrën.

Së fundmi u raportua se Navalny vdiq nga ‘sindroma e vdekjes së papritur’, por nuk u dhanë detaje për të mbështetur këtë pretendim./O.S

Të fundit

Ekspertët bëjnë paralajmërimin e frikshëm: Evropa po “kërcënohet” nga një verë e nxehtë

Evropa po përgatitet për një tjetër verë të nxehtë, pasi në Gjermani dhe vendet nordike priten temperatura jashtëzakonisht të...

Varravingo “xhaxhi”, varravingo..

Nga Artur Ajazi Nuk bëhet opozita duke uluritur, duke trembur turistët që kalojnë mes Tiranës, nuk bëhet opozita duke mbrojtur betonin e korrupsionit që nuk...

Dy trofe në pak ditë, Begaj pret kampionët e Shqipërisë në futboll

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti në një ceremoni të veçantë kampionët e Shqipërisë në futboll. Futbollistët e ekipit Egnatia me trofeun...

Përplasje me produksionin? Dy kunatat në festë, mungojnë vëllezërit Veshaj

"After Party” i “BBV3” ka bërë bashkë të gjithë ish-banorët e shtëpisë, një festë kjo e cila organizohet për çdo vit. Jo vetëm ish-banorët e...

“Si më tha”? Juli bëhet nostalgjik dhe kujton fjalët e të birit brenda shtëpisë së BBVA3

Aktori Julian Deda i cili u rendit i dyti në finalen e madhe të reality show-t Big Brother Vip Albania në edicionin e tretë...

Lajme të tjera

Web TV