Një nënë e vrarë nga Izraeli dhe “lamtumira e fundit” me djalin e saj (FOTO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shehab, 19 vjeç, qëndron duke parë disi i trembur kamerën, sikur nuk është i sigurt nëse do ta lëndojë atë apo nëse dëshiron të ndajë dhimbjen e tij.

“Emri im është Shehab Omar Abu al-Hanud”, fillon ai. “Nëna ime vdiq. Emri i saj është Ghada Youssef Ahmed Abu al-Hanud.”

Ai është shumë i dobët, me qime të rralla në fytyrë, shkruan Al Jazeera. Bëhet fjalë për djaloshin, imazhet e të cilit – pranë trupit të mbuluar me qefin të nënës së tij në një shtrat spitali në Rafah – të hënën e kaluar kishin bërë bujë në rrjetet sociale.

Dhe mijëra njerëz u prekën nga pamja e humbjes dhe dhimbjes së tij, duke e titulluar atë “Lamtumira e fundit”.

Që ai është shumë i lidhur me të është po aq e dukshme, edhe para se t’i thotë Al Jazeera-s se çfarë do të thotë ajo për të dhe për të gjithë familjen.

“Ajo ishte gjithçka për mua”, tha ai. “Ajo ishte nëna ime, motra ime dhe shoqja ime. Jeta pa të nuk ka kuptim”.

 

Të fundit

A do të ketë reshje shiu? Surpriza e motit për ditën e sotme

Pellgu i Mesdheut tashmë po ndikohet nga një masë ajri e ftohtë, duke sjellë mot të paqëndrueshëm në vendin...

Horoskopi i ditës, e premte, 19 Prill 2024/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Kohët e fundit nuk keni pasur shumë fat në dashuri, por tani mund të filloni të rikuperoheni, ndaj hapuni më shumë me të tjerët...

Liverpool mposht Atalantën por eliminohet nga Europa, Leverkusen mbetet e pathyeshme

Atalanta nxjerr jashtë Europës Liverpoolin. Skuadra bergamaske u mposht 0-1 në shtëpi nga “The Reds”, por kualifikohen në gjysmëfinale të Europa League falë suksesit...

Roma triumfon sërish ndaj Milanit dhe kualifikohet në gjysmëfinalen e Europa League

Roma kalon në gjysmëfinalet e Europa League, ndërsa eliminon Milan-in, pas fitores me rezultatin e përgjithshëm 3-1 të dy ndeshjeve çerekfinale. Pas takimit në “San...

Lajme të tjera

Web TV