Policia me “dorë të hekurt”, e pësojnë keq 5 drejtues mjetesh, ja për çfarë akuzohen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia rrugore e Tiranës, gjatë ditëve të fundit kanë  konstatuar në shkelje pesë drejtues mjetesh. Këta të fundit, të cilët me qëllim shmangien e ndëshkimeve ligjore, kanë tentuar të korruptojnë punonjësit e Policisë Rrugore, konkretisht shtetasit B. K., L. Z., P. I., K. G., dhe E. Sh.

“Lufta kundër këtij fenomeni të turpshëm do të intensifikohet, qoftë ndaj shkelësve, qoftë ndaj atyre që kryejnë korrupsionin pasiv, punonjësve të policisë.

Respektimi i ligjit dhe integriteti, janë elemente thelbësore për një shoqëri! Policia Rrugore apelon për respektimin e rregullave dhe fton qytetarët të denoncojnë shkeljet në 112”, njofton policia./E.T

Të fundit

A ka pasur lobe shqiptare në Perandorinë Osmane?

NGA HASAN BELLO Për periudhën klasike të shtetit osman (vitet 1300-1600), është e vështirë të nxirren konkluzione të sakta. Kjo...

Pas dy javësh të nxehta, temperaturat ulen ndjeshëm/ E marta rikthen reshjet e shiut

Këtë javë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike si rezultat i tërheqjes graduale të qarkullimit anticiklonar afrikan me masa ajrore...

Shqiptarët e bllokuar në Izrael flasin nga Tel Aviv pas sulmit: Na kujtuan komunizmin

Drejtoresha e turizmit në Ministri Herida Duro, së bashku me vajzën 10 muajsh, janë dy nga tetë shqiptarët e bllokuar në Tel Aviv. “Është e...

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, reagon NATO: Konflikti të mos dalë jashtë kontrollit

Aleanca e Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) ka dënuar sulmin e mbrëmshëm të Iranit kundër Izraelit, ndërsa ka bërë thirrje për përmbajtje në...

Aston Villa befason Arsenalin në “Emirates Stadium”, City merr “timonin” e Premierligës

Pas Liverpoolit, bie në fushën e vet edhe Arsenali. Skuadra e Mikel Artetës u mposht 0-2 nga Aston Villa, me djemtë e Unai Emery...

Lajme të tjera

Web TV