test

Video/ Avioni me 106 pasagjerë përplaset me pajisjet e pistës, dëmtime serioze në mjetin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një incident që fillimisht ka shkaktuar shqetësim tek pasagjerët ka ndodhur në aeroportin e Beogradit, kur një avion i një kompanie greke është përplasur me pajisjet e pistës.

Në veçanti, një aeroplan grek me 106 pasagjerë në bord pasi goditi pajisjet e pistës dhe pësoi dëmtime serioze pak pasi u ngrit nga kryeqyteti serb, u kthye i sigurt në aeroportin e Beogradit.

Avioni operon nën Marathon Airlines greke, por mban ngjyrat e flamurit serb.

Avioni u ngrit në orën 16:39 me orën lokale të së dielës. Gjatë nisjes, pjesa e majtë e avionit u dëmtua rëndë kur goditi pajisjen e uljes së pistës përballë, e cila ndodhet pranë një autostrade.

Videot dhe fotot e avionit të dëmtuar tregojnë vrimën në trup në bazën e krahut të majtë. Gjithashtu është dëmtuar edhe pjesa e bishtit. Zjarrfikësit spërkatën trupin me shkumë pasi karburanti dukej se po rridhte nga avioni i dëmtuar.

Pasi u përpoq të fitonte lartësinë, avioni u drodh ndërsa hyri në modelin e mbajtjes për rreth një orë përpara se të kthehej i sigurt në aeroportin e Beogradit, raportuan mediat serbe, duke cituar pasagjerët. Pasagjerët janë nxjerrë nga avioni dhe të gjithë janë në gjendje të mirë shëndetësore./e.t

Të fundit

Kërkesa e fundit për liri/ Berisha kërkon në gjykatë ndryshimin e masës së sigurisë

Mbahet këtë të martë në Apelin e GJKKO-së seanca për Sali Berishën, i cili kërkon që t’i hiqet masa...

Ecni apo flisni në gjumë? Ja pse ndodh

Problemi me ecjen në gjumë dhe të folurit në gjumë mund të jetë mjaft serioz, ndaj mjekët paralajmërojnë se ndonjëherë duhet të konsultoheni me...

Mbappe shmang operacionin në hundë, francezi do të vendosë maskë në ndeshjet e mbetura

Franca fitoi minimalisht përballë Austrisë në ndeshjen e parë të Euro2024, por pas ndeshjes vëmendja më e madhe ishte tek Kylian Mbappe. Kapiteni i...

Çdo të thotë të jesh pjesë e një partie ‘non grata’ nga Perëndimi në Shqipëri?

Nga Ylli Pata Vendimi i Apelit të Londrës për rastin Sali Berisha nuk se ishte ndonjë lajm i madh. Dukej më shumë një rutinë proceduriale. Thelbi i...

Profesori i Koresë së Jugut prodhon kokrra orizi me mish brenda!

Kompanitë në mbarë botën kanë kërkuar prej kohësh të komercializojnë alternativat e mishit, të tilla si mishi me bazë bimore ose të kultivuar, për...

Lajme të tjera

Web TV