Hapja e dosjeve të sigurimit, Basha: Dështim epokal, premtim i pambajtur 33-vjeçar i PD

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i PD, Lulzim Basha në një aktivitetit për 33-vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, u ka kërkuar falje të përndjekurve poltikë dhe shqiptarëve për një premtim të pambajtur të PD-së.

Basha tha se hapja e dosjeve të sigurimit ka qenë një premtim i PD që ka dështuar, ndërsa tha se kanë çuar në Kuvend më parë kërkesën për hapjen e dosjeve. Sipas tij dosjet e sigurimit përdoren për të ushtruar presione.

“PD ka çuar në Kuvend prej kohësh një propozim që synon hapjen e plotë të dosjeve, edhe si një shërbim ndaj shoqërisë por edhe eliminimin e atyre që kontrollojnë në mënyrë të paligjshme dosjet e sigurimit për të ushtruar presion. Hapja e dosjeve është një premtim i pambajtur 33-vjecar i PD, dhe sot është dita t’i kërkojmë ndjesë shqiptarëve dhe të përndjekurve politikë për këtë dështim epokal”, tha Basha./O.S

Të fundit

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë...

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre vjet më parë për atë...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Lajme të tjera

Web TV