Urgjencat shpërndahen në katër spitale/ Brataj: Qytetarët të orientohen sipas diagnozave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Katër spitale në vend janë kthyer në polet kryesore për urgjencat mjekësore pas incidentit në spitalin qendror në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë.

Spitali “Shefqet Ndroqi”,  ai i Traumës, memoriali në Fier dhe spitali rajonal i  Shkodrës.

Qendra Spitalore “Nënë Tereza” aktualisht pret vetëm një pjesë rasteve urgjente.

Për qytetarët që ende nuk kanë dijeni për planin e  ri të menaxhimit dhe drejtohen QSUT  drejtori i urgjencës kombëtare Skënder Brataj ka këtë mesazh./O.S

Të fundit

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Gazetari i...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Spektakël i garantuar në derbin e Londrës, formacionet zyrtare të sfidës Arsenal-Chelsea

Arsenal-Chelsea premtojnë spektakël në ndeshjen e prapambetur nga java e 29-të e Premier League. Derbi i Londrës nis në orën 21:00 në “Emirates Stadium”. Ndërsa jemi...

Lajme të tjera

Web TV