test

Tabaku i bashkohet protestës, por jo Berishës dhe Bardhit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në protestën e djeshme të opozitës ka qenë e pranishme edhe deputetja Jorida Tabaku, e cila nuk i është bashkuar zyrtarisht grupimit të Sali Berishës dhe Gazment Bardhi.

Deputetja shprehu skepticizëm pak ditë më parë në një reagim të gjatë, ndërsa është deklaruar publikisht kundër sulmeve ndaj SPAK si dhe kundër aksionit të opozitës në Parlament duke sjellë bllokimin e seancave.

Tabaku shihet në protestë bashkë me ish-deputetin, Alfred Rrushaj, i cili drejtonte grupin parlamentar të Partisë Demokratike në vitin 2021, kur edhe nisi përplasja brenda kësaj partie. Rrushaj nuk u deklarua me asnjë grup dhe preferoi të jepte dorëheqjen, duke u tërhequr nga politika aktive.

Të fundit

Mbappe shmang operacionin në hundë, francezi do të vendosë maskë në ndeshjet e mbetura

Franca fitoi minimalisht përballë Austrisë në ndeshjen e parë të Euro2024, por pas ndeshjes vëmendja më e madhe ishte...

Çdo të thotë të jesh pjesë e një partie ‘non grata’ nga Perëndimi në Shqipëri?

Nga Ylli Pata Vendimi i Apelit të Londrës për rastin Sali Berisha nuk se ishte ndonjë lajm i madh. Dukej më shumë një rutinë proceduriale. Thelbi i...

Profesori i Koresë së Jugut prodhon kokrra orizi me mish brenda!

Kompanitë në mbarë botën kanë kërkuar prej kohësh të komercializojnë alternativat e mishit, të tilla si mishi me bazë bimore ose të kultivuar, për...

Shqipëria ka përqindjen më të lartë të popullsisë në rrezik të varfërisë në Europë

Shqipëria ka gati gjysmën e popullsisë së saj në rrezik të varfërisë, një përqindje shumë më e lartë në krahasim me Rajonin dhe Bashkimin...

Matura 2024/ 28 mijë maturantë do të testohen sot në lëndën e Matematikës

Ditën e sotme, mbahet provimi i maturës në lëndën e Matematikës. Provimi është parashikuar të nisë në orën 10:00 dhe kohëzgjatja e tij do të...

Lajme të tjera

Web TV