Angelina Jolie bëhet bionde dhe duket yll

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duket se aktorja e njohur e ka gati formulën e kapërcimit të stinëve nga dimri i ftohtë në pranverën e ngrohtë, përmes një ndryshimi në look që nuk kaloi pa u vënë re. Kështu, Angelina Jolie u pa duke dalë nga një dyqan në Manhattan, por sytë e të gjithëve mbeten të ngjyra e re e flokëve.

Me një nuancë bionde të çelur, me shumë shkëlqim, me një model me fije më të theksuara, Angelina duket kaq bukur me këtë ndryshim në flokët e saj. Le të themi një kalim me shumë stil nga efektet e ngjyrës ombre (bazë e errët, ndërsa nuanca fillon të çelet në gjatësinë e flokëve) të vjeshtës dhe dimrit te ngjyra bionde, ideale në prag të sezonit të ri të pranverës.

Aktorja njihet për flokët e saj brunë dhe me shkëlqim, si një nga zgjedhjet më të shpeshta sa i takon flokëve, por këtë herë ndryshimi ishte fort i dukshëm. Jolie e kombinoi kontrastin e nuancës së re të flokëve me një pallto të zezë të gjatë, bluzë të bardhë dhe syze dielli të zeza. Grimi i pastër neutral dhe çanta e madhe ishin pjesë e plotësimit të stilit në tërësi.

Le të rikujtomë disa nga rastet kur Angelina ka ekspertimentuar me ngjyrën e flokëve, si ajo e biondes platin për rolin në filmin “Girl, interrupted” në vitin 1999. Filma të tjerë, si “Come Away”, “Gone in Sixty Seconds” dhe “Life or something like it” kanë qenë disa momente të tjera kur aktorja hoqi dorë nga ngjyra brune natyrale për t’u kthyer në bionde./E.Ç

Të fundit

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Gazetari i...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Spektakël i garantuar në derbin e Londrës, formacionet zyrtare të sfidës Arsenal-Chelsea

Arsenal-Chelsea premtojnë spektakël në ndeshjen e prapambetur nga java e 29-të e Premier League. Derbi i Londrës nis në orën 21:00 në “Emirates Stadium”. Ndërsa jemi...

Lajme të tjera

Web TV