Marrin pjesë në 135 koncerte në një vit, çifti në Maryland thyejnë rekordin botëror

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një çift nga Maryland treguan entuziazmin e tyre për muzikën ‘live’ kur thyen një rekord botëror Guinness duke ndjekur 135 koncerte në një vit të vetëm.

Tijan dhe Matthew Brown nga Kensington i thanë Guinness World Records se ishin në koncertin e tyre të 20-të të vitit 2023 kur filluan të pyesin veten nëse mund të ishin në rrugën drejt një rekordi botëror.

“Ndërsa po zhyteshim në muzikë, energji dhe gëzim për të qenë përsëri në audiencë, një mendim na goditi,” tha Matthew Brown për Guinness World Records. “A mund të jetë ky një rekord botëror? Ideja ishte emocionuese!”

Browns shpenzuan gjithsej 18,407,24 dollarë për biletat e koncerteve gjatë vitit, një mesatare prej 68,17 dollarë për biletë.

“Paratë vijnë dhe shkojnë, por gëzimi, emocioni dhe lidhja që kemi ndjerë në këto koncerte do të na qëndrojnë për një jetë”, tha Matthew. “Këto përvoja e kanë pasuruar jetën tonë në mënyra që paratë nuk mund të maten, kështu që sipas mendimit tonë, çdo qindarkë e shpenzuar ia vlente!”

Koncertet e ndjekura nga dyshja gjatë përpjekjes së tyre për regjistrim përfshinin Beyonce , Lizzo, Pitbull, Sam Smith, Billy Joel dhe Stevie Nicks./kb

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV