Si ta dini nëse një djalë ju pëlqen apo thjesht po luan me ju?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Djemtë mund të jenë vërtetë të vështirë për t’u lexuar. Por ajo që mund ta bëjë më të lehtë është kërkimi i disa shenjave të thjeshta. Së pari, shikoni nëse ai po tregon të njëjtën vëmendje ndaj vajzave të tjera. Nëse ai po ngacmon shumë njerëz, ai mund të jetë thjesht një djalë lozonjar.

Megjithatë, nëse jeni e vetmja të cilës ai i kushton vëmendje të veçantë, kjo mund të jetë një sugjerim i mirë. Nëse ai bën shaka me ju, dhe vetëm ju, ka një shans mjaft të fortë që t’i pëlqeni, por nuk është gati ta thotë këtë.E dini se si thonë gjithmonë djemtë e vegjël u tërheqin bishtat vajzave të vogla sepse u pëlqejnë? Mund të jetë e vërtetë, por nëse një djalë nuk di të flasë me ju pa ju lënduar, ai nuk është saktësisht materiali i të dashurit.

Për disa djem, të kuptuarit e ndjenjave të tyre mund të jetë e vështirë. Ngacmimi mund të jetë një mënyrë flirti për të parë nëse keni kimi, ose thjesht një mënyrë argëtuese për të kaluar kohën. Ndonjëherë, nëse një djalë nuk është ende gati për një lidhje, ai mund t’ju ngacmojë si një lloj provash.

Në thelb: thirreni atë. Nuk duhet ta pyesni drejtpërdrejt, por ai mund të mos e kuptojë se çfarë po bën derisa t’ia tregoni atë. Pas kësaj, mund të gjykoni në bazë të reagimit të tij nëse ai është gati dhe të bëhet serioz, apo nëse ai thjesht po tallet.

Megjithatë, e vetmja mënyrë për ta kuptuar është thjesht ta pyesni atë. Ndonjëherë është më mirë të jesh i drejtë me njerëzit sesa të mendosh shumë./e.t

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV