test

Çfarë ndodhi? Shkarkohet nga detyra prokurori i njohur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon prokurorin e Dibrës, Urim Buci.

Urim Buci u konfirmua me shumicë votash më 27 prill 2023, por vendimi u ankimua në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit mbi bazën e një rekomandimi të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit.

Sipas komisioneres deklarimet kontradiktore lidhur me vlerën e investuar për pasurinë dhe burimet e përdorura, çojnë në pamundësi të kontrollit dhe verifikimit të saktë të burimit, kohës dhe vlerës së krijimit të kësaj pasurie”/O.S

Të fundit

Luiz Ejlli në hetim nga SPAK? Dyshohet se këngëtari kërcënoi zyrtarët e IKMT

Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut. Ejlli është kallëzuar...

Don Omar jep lajmin tronditës: Jam prekur nga kanceri

Ylli i muzikës reggaeton, Don Omar, ka zbuluar se është diagnostikuar me kancer . Këngëtari 46-vjeçar dha lajmin tronditës përmes llogarisë së tij në Instagram...

Sezoni turistik/ Balluku jep lajmin: Hapet Tuneli i Llogarasë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku mëngjesin e sotëm ka dhënë lajmin se në datën 5 Korrik do të hapet Tuneli i Llogarasë. Punimet...

Kërkesa e fundit për liri/ Berisha kërkon në gjykatë ndryshimin e masës së sigurisë

Mbahet këtë të martë në Apelin e GJKKO-së seanca për Sali Berishën, i cili kërkon që t’i hiqet masa e arrestit shtëpiak dhe të...

Ecni apo flisni në gjumë? Ja pse ndodh

Problemi me ecjen në gjumë dhe të folurit në gjumë mund të jetë mjaft serioz, ndaj mjekët paralajmërojnë se ndonjëherë duhet të konsultoheni me...

Lajme të tjera

Web TV