E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e klubit gjigant bavarez do të ulet i mirënjohuri Zinedine Zidane.

51-vjeçari francez është i papunë që prej 2021-shit, kur u largua nga Reali i Madridit dhe duket se ka pranuar ofertën e bavarezëve për të marrë drejtimin e skuadrës që nga vera e këtij viti.

Klubi i Bayernit dhe vetë Zidane nuk kanë dhënë asnjë konfirmim, teksa vetë francezi ka lënë të kuptohet se në sezonin e ri do të rikthehet të drejtojë, por pa dhënë më shumë detaje.

Zinedine Zidane pati një karrierë të shkëlqyer si futbollist te Franca, por edhe te Juventus e Real Madrid, teksa pikërisht me spanjollët numëron edhe dy eksperienca si trajner.

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV