E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do të arrestojë ata që do vijnë për t’i thënë lamtumirë burrit tim.

Madje edhe në “gulagun e Putinit”, ajo thotë se Navalny mund të përcjellë “ide për projekte që do ta bënin Kremlinin në panik. Ai ishte e kundërta e çdo gjëje të mërzitshme”.

“Nëse vërtet dëshironi të mposhtni Putinin, duhet të bëheni një novator. Ju duhet të ndaloni së shqetësuari”, shprehet Navalnaya.

“Burri im nuk do ta shohë kurrë se si do të duket një Rusi e bukur e së ardhmes, por ne duhet ta shohim atë. Do të bëj çmos që ëndrra e tij të realizohet. E keqja do të bjerë dhe e ardhmja e bukur do të vijë”, përfundon ajo.

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV