Merr vendimin e vështirë për shkak të betejës me sëmundjen, çfarë po ndodh me Adele?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Adele sapo mori vendimin e vështirë për të anuluar datat e saj të koncerteve në Las Vegas deri në mars për shkak të sëmundjes.

Në një postim të përzemërt në rrjetet sociale, ajo ka shpjeguar sfidat me të cilat po përballet me shëndetin e saj.

Me keqardhje, ju lajmëroj se më duhet të bëj një pauzë dhe të ndaloj rezidencën time në Vegas. Isha e sëmurë gjatë koncertit tim të fundit si edhe gjatë gjithë pushimit tim. Ishte e pamundur të shërohesha plotësisht përpara se të rifillonin shfaqjet dhe tani jam sërish e sëmurë dhe për fat të keq e gjithë kjo më ka prekur zërin”, ka shkruar ajo.

Këngëtarja theksoi se vendimi i saj ishte bazuar në këshillat mjekësore, duke thënë:

Dhe kështu me urdhër të mjekëve, nuk kam zgjidhje tjetër veçse të pushoj plotësisht. Pesë fundjavat e mbetura të kocerteve, do të shtyhen për një datë të mëvonshme. Tashmë jemi duke punuar për detajet dhe informacioni do t’ju dërgohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Fillimisht Adele kishte planifikuar të niste shfaqjet e saj në The Colosseum në Caesars Palace në janar 2022, por ajo u përball me pengesa edhe para fillimit të shfaqjeve.

Asaj iu desh të shtynte fillimin e rezidencës për shkak të vonesave të prodhimit dhe anëtarëve të ekipit të saj që po luftonin me COVID-19. Pavarësisht këtyre sfidave, ajo mbeti e vendosur dhe njoftoi shfaqje të riplanifikuara, të cilat ishin vendosur të fillonin në nëntor dhe të zgjasin deri në mars 2023.

Hapja e këngëtares për problemet e saj shëndetësore dhe vendosmëria për t’i dhënë përparësi mirëqenies së saj është mirëkuptuar nga fansat. Është e qartë se vendimi i Adele për t’i dhënë përparësi shëndetit të saj pasqyron angazhimin e saj për të ofruar performanca me cilësi të lartë për audiencën e saj. Teksa ajo i kalon këto sfida, fansat presin me padurim rikthimin e saj në skenë dhe vazhdojnë të tregojnë mbështetjen e tyre të palëkundur për këngëtaren e dashur./O.S

Të fundit

A ka pasur lobe shqiptare në Perandorinë Osmane?

NGA HASAN BELLO Për periudhën klasike të shtetit osman (vitet 1300-1600), është e vështirë të nxirren konkluzione të sakta. Kjo...

Pas dy javësh të nxehta, temperaturat ulen ndjeshëm/ E marta rikthen reshjet e shiut

Këtë javë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike si rezultat i tërheqjes graduale të qarkullimit anticiklonar afrikan me masa ajrore...

Shqiptarët e bllokuar në Izrael flasin nga Tel Aviv pas sulmit: Na kujtuan komunizmin

Drejtoresha e turizmit në Ministri Herida Duro, së bashku me vajzën 10 muajsh, janë dy nga tetë shqiptarët e bllokuar në Tel Aviv. “Është e...

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, reagon NATO: Konflikti të mos dalë jashtë kontrollit

Aleanca e Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) ka dënuar sulmin e mbrëmshëm të Iranit kundër Izraelit, ndërsa ka bërë thirrje për përmbajtje në...

Aston Villa befason Arsenalin në “Emirates Stadium”, City merr “timonin” e Premierligës

Pas Liverpoolit, bie në fushën e vet edhe Arsenali. Skuadra e Mikel Artetës u mposht 0-2 nga Aston Villa, me djemtë e Unai Emery...

Lajme të tjera

Web TV