Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit në vitin 2023, vdiq në shtëpinë e tij në Los Anxhelos të martën në mbrëmje pasi pësoi një atak në zemër, sipas publicistit të tij Jeff Abraham.

Aktori i humorit, gjithmonë i veshur me të zeza, kishte fituar pseudonimin “Princi i dhimbjes” për shkak stilit të tij të komedisë.

Ai ishte një interpretues i rregullt për publikun për disa dekada. Një nga rolet më të njohura të Lewis ishte Marty Gold, bashkë-udhëheqësi romantik përballë Jamie Lee Curtis, në serialin “Anything But Love” dhe princin e besueshëm neurotik John në Robin Hood të Mel Brooks: Burra me geta. Ai e riprezantoi veten në një brez të ri përballë Larry David në “Curb Your Enthusiasm” të HBO.

“Comedy Central” e quajti Lewis një nga 50 komedianët më të mirë të të gjitha kohërave dhe ai fitoi një vend në listën e revistës “GQ” të humoristëve më me ndikim të shekullit të 20-të./E.Ç

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV