VIDEO/ Kamioni i ngarkuar tulla përplas çdo gjë që gjen përpara pasi nuk i punonin frenat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rrugët e qytetit të Limës në Peru janë tmerruar nga një kamion i madh i ngarkuar me tulla i cili po qarkullonte në mënyrë të pakontrolluar nga shoferi, për shkak të një problemi që kishte me frenat.

Fatmirësisht falë vigjilencës së shoferëve të tjerë, dëmet kanë qenë minimale krahasuar me frikën e një katastrofe të mundshme që të përcjellin pamje.

Sipas mediave, për shkak se kamioni përplas fundin e një makine janë plagosur 5 persona, të cilët aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Ndalimi ishte i kamionit ishte i vështirë për shkak të ngarkesës me tulla që ai kishte, të cilat u shpërndanë në të gjithë rrugën, duke vënë në rrezik kalimtarët./E.T

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV