Ami dhe fëmijët janë ndaluar nga policia në Zvicër, Ermal Mamaqi zbulon arsyen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktori i njohur, Ermal Mamaqi, së fundmi është duke shijuar suksesin e “2 Gisht Mjaltë”, ku ai dhe Elvana Gjata janë protagonistët e filmit.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, aktori i njohur ka treguar një ndër situatat aspak të këndshme që i është dashur të kalojë gjatë xhirimeve të filmit, në të cilin merr pjesë edhe djali i tij, Joel.

Produicenti i njohur ka zbuluar se Ami dhe fëmijët janë ndaluar në aeroportin e Zvicrës nga policia, ku janë mbajtur për tre orë. Shkak për këtë arrestim është bërë pikërisht një pistoletë lodër por që dukej si e vërtetë, e cila ishte përdorur në film. Mamaqi ka treguar se është gjobitur me 1200 franga nga policia, pasi nuk lejohet që në aeroport të kesh asgjë të ngjashme me një armë, edhe nëse ato janë lodra.

Gjatë xhirimeve nuk kemi pasur, por mund të them një pas xhirimeve. Në film kemi përdorur një pistoletë lodër, që duket si e vërtetë. Joeli më kërkoi ta merrte me vete kur po kthehej në Shqipëri, dhe e lejova. Në aeroport ia gjejnë, dhe kanë ndaluar Amin së bashku me dy fëmijët. I kanë mbajtur 3 orë duke i pyetur dhe duke u sqaruar. Si përfundim, i lanë të lirë, por morëm 1200 franga gjobë, sepse nuk lejohet që në aeroport të kesh asgjë që ngjan me armë, edhe nëse ato janë lodra.”/O.S

Të fundit

Nga 28% në 30% të PBB-së, 500 milionë euro më shumë për investime, rroga, pensione etj…

Nga Eduard Zaloshnja Të ardhurat e arkëtuara gjithsej në Thesarin e Shtetit ishin vjet sa 28% e vlerës së Prodhimit...

Albani rrëfen 20 orët e vështira në anijen me 400 veta: Për pak sa nuk rashë në det

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj në Podcast-in "Flasim" me kryeministrin Edi Rama ka treguar historinë e vështirë të emigrimit drejt Italisë. Ishte marsi i vitit 1997,...

Shkak ndërtimet e reja/ Ekspertët paralajmërojnë për një krizë strehimi në Gjermani

Zyra Federale e Statistikave të Gjermanisë njoftoi këtë javë se 294,400 apartamente të reja u ndërtuan në Gjermani vitin e kaluar, një rënie vjetore...

Tenderët publikë, si do të zhvillohen pas 3 Qershorit?

Nga data 3 Qershor procedurat tenderuese do të kryhen sipas kufijve të rinj monetarë, të miratuar nga qeveria. Agjencia e Prokurimit Publik ka shpjeguar ndryshimet...

I papërtueshmi Meta, e nis ditën me urimin e ditëlindjes së poetit Naim Frashëri

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e poetit të madh të Rilindjes Kombëtare, Naim Frashëri, me disa vargje të...

Lajme të tjera

Web TV