E rëndë/ Dy vajzat rrahin babanë, 65-vjeçari kërkon ndihmën e Policisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
Ditën e djeshme, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në rrugën ‘Viktor Majer’ në Prishtinë, ku dy vajza po dyshohen se kanë ushtruar dhunë ndaj babait të tyre.

Dhuna në familje, është një fenomen shumë shqetësues, ku kohët e fundit këto raste sa vijnë dhe shtohen, pasi çdo ditë persona të ndryshëm përfundojnë në pranga si të dyshuar për dhunë ndaj familjarëve.

Këto raste bëhen edhe më të rënda, kur viktima janë prindërit të cilët përjetojnë dhunë psikologjike dhe fizike nga fëmijët e tyre, raporton Gazeta Sinjali.

Mësohet se 65-vjeçari e ka denoncuar rastin në Polici, ku ka deklaruar se dy vajzat e tij fillimisht e kanë ofenduar me fjalë të ndryshme, e më pas kanë ushtruar dhunë fizike.

Si rezultat i raportimit, njëra nga të dyshuarat është shoqëruar në stacion policor për intervistim, teksa tjetra akoma nuk është kapur nga Policia.

Me urdhër të prokurorit, ndaj tyre është iniciuar rasti për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’./e.t

Të fundit

Çfarë ndodh kur mizat prekin ushqimin,çfarë problemesh shëndetësore rrezikojmë

Deri më tani kemi menduar se mizat që prekin ushqimin nuk janë të dëmshme por vetëm bezdisëse. Por studimet, të...

Në lidhje me ish-konkurrenten e ‘Përputhen’? Besi zbulon të vërtetën e fotos virale

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku ka reaguar rreth lajmeve se ai ka nisur një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”,...

Ekspertët bëjnë paralajmërimin e frikshëm: Evropa po “kërcënohet” nga një verë e nxehtë

Evropa po përgatitet për një tjetër verë të nxehtë, pasi në Gjermani dhe vendet nordike priten temperatura jashtëzakonisht të larta javën e ardhshme. Qytetet...

Varravingo “xhaxhi”, varravingo..

Nga Artur Ajazi Nuk bëhet opozita duke uluritur, duke trembur turistët që kalojnë mes Tiranës, nuk bëhet opozita duke mbrojtur betonin e korrupsionit që nuk...

Dy trofe në pak ditë, Begaj pret kampionët e Shqipërisë në futboll

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti në një ceremoni të veçantë kampionët e Shqipërisë në futboll. Futbollistët e ekipit Egnatia me trofeun...

Lajme të tjera

Web TV