Fansi i Marilyn Monroe bën ‘çmendurinë e pazakontë’ pas vdekjes së ikonës së bukurisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një fans i vjetër e Marilyn Monroe po shpenzon mijëra paratë e tij për të bërë fushatë për Akademinë për t’i ofruar asaj një çmim për arritje të përjetshme në Oscar, duke pretenduar se talenti i saj ishte ‘përdhunuar nga e gjithë industria’.

Artisti Michael Moebius po përpiqet që ikona e ndjerë, e cila vdiq më shumë se gjashtë dekada më parë, të vlerësohet për shërbimet e saj në film dhe argëtim – madje ka planifikuar një shumë prej 30,000 dollarësh për të tërhequr vëmendjen e drejtuesve të Akademisë përpara ceremonisë së këtij viti të dielën.

Michael po lufton gjithashtu që peshat e rënda të Hollivudit, James Dean dhe Elvis Presley, të nderohen për ‘kontributet e tyre të pakrahasueshme në kinema dhe kulturë’ dhe ka nisur një peticion Change.org për të ndihmuar në mobilizimin e mbështetjes publike, shkruan DailyMail.

“Të gjithë mendojnë se kanë një çmim “Academy Award” sepse janë emra të njohur, por nuk e kanë”, tha ai ekskluzivisht për DailyMail.com.

“Gjithçka që ata bënë është e lidhur me të gjithë industrinë e Hollywood-it. Ata janë si perënditë e të gjithë industrisë, dhe nëse mendoni për këtë, të gjithë kishin një histori të trishtuar.

“Ata u përdhunuan të gjithë nga e gjithë industria.”

Michael nisi një fushatë Change.org në dhjetor për të bërë presion mbi Akademinë për të vepruar, ky peticioni është nënshkruar mbi 56,000 herë.

Ai tha: “Ne nuk po gjykojmë aktrimin apo muzikën, ne thjesht po themi se arritja e tyre për të gjithë industrinë dhe ndikimi i tyre ishte kaq i jashtëzakonshëm.

“Unë mendoj se të gjithë do të jenë në anën tonë për t’u kthyer atyre diçka, sepse ata i argëtuan të gjithë.” /kb

Lexo edhe :  Sherr gjatë koncertit të grupit të njohur italian, ndërron jetë fansi

Fansi i ‘zjarrtë’ i Marilyn Monroe bën

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV