test

Gjermani/ Zjarr në nënstacion, Brandenburgut dhe Tesla mbeten pa elektricitet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pjesë të Berlinit dhe Brandenburgut mbeten pa energji, si dhe fabrika e Tesla-s, pas një zjarri në një nënstacion në zonën e Steinfurt.

Fabrika është evakuuar, ndërsa policia ka lokalizuar një tendë pranë nënstacionit, që i përket aktivistëve kundër kompanisë së makinave të Elon Musk ku shkruhej, “Këtu është një armë e varrosur”. Në këtë moment, ende po shqyrtohet mundësia e një mjeti shpërthyes.

Javën e kaluar rreth 100 aktivistë nga grupet ‘Stop Tesla’ dhe ‘Robin Wood’ arritën në pyllin pranë fabrikës Tesla dhe ndërtuan 12 shtëpi me pemë. Aktivistët do të qëndronin në zonë deri më 15 mars – me kusht që të mos ndiznin zjarr ose të linin mbeturina në pyll./O.S

Të fundit

Media gjermane “BILD”: Zbuloni gjithçka rreth kulturës së vendit mesdhetar, Shqipërisë

Thesare historike, peizazhe idilike, vende fetare: Shqipëria ka gjithçka për të ofruar, shkruan Emily Pradel në një artikull të...

Vera e nxehtë dhe temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi tingëllon idea më e mirë...

Do të jetë pjesë e një edicioni të ri? Ja çfarë zbulon Egla Ceno

Finalja e emisionit më të përfolur shqiptar momentalisht, “Big Brother VIP 3” dhe rrugëtimit të pesë finalistëve u mbajt me 25 Maj në Top...

Poeti Agim Doçi pëson hemoragji cerebraleWe

Kompozitori dhe tekstshkruesi, Agim Doci ka pësuar hemorragji cerebrale, ku për pasojë është shtruar në Shërbimin Neurovaskular. Doçi u referua në QSUT nga Spitali Bashkiak...

Dyshohet se ka pirë mbidozë ilaçesh, 2-vjeçari dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Një 2-vjeçar është dërguar në spitalin e Sarandës në gjendje të rëndë shëndetësore mesditën e kësaj të shtune. Sipas informacioneve fëmija dyshohet se ka pirë...

Lajme të tjera

Web TV