Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

Grabitësi shqiptar fiton betejën gjyqësore në Britani, edhe pse gënjeu për kombësinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

BRITANI E MADHE – Një grabitës shqiptar ka fituar një apel gjyqësor për të qëndruar në Mbretërinë e Bashkuar, pavarësisht se gënjeu për kombësinë e tij për të fituar nënshtetësinë britanike dhe nuk zbuloi të shkuarën e tij kriminale.

Arsimi Murati, 46 vjeç, apeloi me sukses një përpjekje të Sekretarit të Brendshëm për t’i hequr nënshtetësinë, pasi ai pretendoi në mënyrë të rreme se ishte kosovar për të qëndruar në MB dhe nuk tregoi se kishte vuajtur një dënim të gjatë me burg për grabitje me armë në Shqipëri.

Një gjykatës i imigracionit të gjykatës supreme tha se Sekretari i Brendshëm nuk kishte arritur të provonte se Murati kishte dijeni për dënimin, kur ai aplikoi për leje për të qëndruar në MB, pasi ai ishte gjykuar për krimin në mungesë.

Murati pohoi gjithashtu se dëbimi i tij do të ishte një shkelje e të drejtës së tij për jetë familjare, sipas nenit 8 të Konventës Evropiane të të Drejtave të Njeriut. Vendimi do të thotë se Murati do të lejohet të qëndrojë përgjithmonë në MB.

 

 

“Dëboni kriminelët e rrezikshëm”

Megjithatë, vendimi shkaktoi një reagim të ashpër. “Kjo tregon pse ne kemi nevojë për reforma urgjente të sistemit të azilit dhe ligjeve të të drejtave të njeriut, për të lejuar dëbimin e shpejtë dhe efektiv të kriminelëve të rrezikshëm,” tha një deputet i lartë i konservatorëve.

Murati mbërriti në Britaninë e Madhe në nëntor të vitit 1999 për të kërkuar azil si një kosovar që ikën nga lufta në vendin e tij. Ai u pranua si shtetas i republikës së atëhershme federale të Jugosllavisë dhe iu dha leja e pacaktuar për të qëndruar, përpara se të natyralizohej si shtetas britanik në nëntor 2006.

Lexo edhe :  Përsëritet rasti “Alma”? Një 27-vjeçare tenton të hidhet nga lumi Buna me 4 fëmijët

Në vitin 2007, qeveria shqiptare nisi procedimin e ekstradimit ndaj tij, sepse një vit para mbërritjes së tij në Britaninë e Madhe, ai ishte dënuar për grabitje me armë dhe ishte dënuar në mungesë me 11 vjet e gjysmë burg. Ai u ekstradua në Shqipëri në vitin 2009 për të vuajtur dënimin me burg.

Deri atëherë, ai ishte martuar dhe kishte tre fëmijë, por gruaja e tij vdiq nga kanceri në tetor 2012 dhe fëmijët e tij u vendosën nën kujdesin e autoriteteve lokale. Pas lirimit nga burgu në vitin 2015, ai u kthye për të jetuar në Britaninë e Madhe dhe në shtator 2019 iu kthyen fëmijët e tij./O.S

Të fundit

E rëndë në Fier/ I riu plagos me thikë nusen e xhaxhait

Një ngjarje e rëndë ndodhi në Fier. Një 30-vjeçar, shtetasi me inicialet A.N., akuzohet se ka plagosur me thikë...

Parashikimi i motit për këtë të shtunë

Kjo e shtunë do të jetë sërish nën mbizotërimin e temperaturave të larta, të cilat pritet të arrijnë deri në 40 gradë Celsius. Moti do...

I akuzuar si pjesë e skandalit të mikrokredive, vetëvritet Olsi Ibro

Olsi Ibro, një nga të akuzuarit për skandalin me mikrokreditë, është vetëvrarë. Mësohet se ai është vetëhedhur nga pallati. Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën...

Një tjetër provë e ndarjes? Jennifer “zhduk” prej qafës varësen me emrin e Affleck

Jennifer Lopez  u pa duke dalë nga palestra e saj në The Hamptons të premten në mëngjes. Me një vështrim më të afërt, Jennifer...

Shkoi t’i merrte fëmijët, shqiptarja dhunohet nga ish-bashkëshorti

Një grua në Ferizaj është dhunuar nga ish-bashkëshorti i saj. Rasti ka ndodhur ditën e premte, teksa viktima kishte shkuar t’i merrte fëmijët në...

Lajme të tjera

Web TV