Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Si do tërhiqen pensionet duke filluar nga 1 prilli

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Ekspertja e njohur e ekonomisë, Teuta Nunaj ka folur në media për zhvillimet e fundit për pensionistët. Si fillim, Znj.Nunaj dha lajmin se duke nisur nga data 1 prill 717 mijë të moshuar do t’i tërheqin paratë nga bankomatet. Sipas saj, nga kjo datë të gjithë qytetarët do hapin një llogari bankare dhe do jenë llogari pa kosto, janë bazike, janë të detyrueshme për tu realizuar, pra duhet që të kenë kartën e bankës.

  Sipas saj, individët që janë mbi 75 ose mbi 80 vjeç që jetojnë në zona rurale është më e vështirë dhe pa menduar për kategori që nuk kanë mundësi që të lëvizin vetë, por do autorizojnë dikë tjetër përmes një prokure. Nga ana tjetër, Teuta Nunaj paralajmëron dhe rritje pensionesh. Sipas saj, reforma në administratën publike për rritjen e pagave, që nënkupton edhe rritje të kontributeve, do të ndikojë te rritja e pensioneve.

  “Parashikimi nga ana e qeverisë është që procesi i ri i shpërndarjes të filloj nga data 1 prill 2024. Kur kemi të bëjmë me një proces të ri ai në fakt ka edhe vështirësitë e veta, pasi banka do jetë institucioni që do të realizoj shpërndarjen e pensioneve, kur deri më sot janë shpërndarë nga posta shqiptare. Nga data 1 prill të gjithë qytetarët do hapin një llogari bankare dhe do jenë llogari pa kosto, janë bazike, janë të detyrueshme për tu realizuar, pra duhet që të kenë kartën e bankës. Ne kemi mbi 700 individë që përfitojnë jo vetëm pension, por edhe ndihmë sociale.

  Të gjithë ata që do përfitojnë para nga buxheti shtetit do kalojnë përmes një sistemi të tillë shpërndarje. E vështirë do jetë në dy plane, e para lidhet me aftësinë e individëve për të qenë të aksesueshëm në përdorimin e të dhënave të tyre bankare dhe e dyta është kultura financiare. Unë them se nuk janë bërë disa parapërgatitje, mirë do ishte një fushatë që të ndërgjegjësonte qytetarët dhe kjo nuk bëhet as me një javë dhe as me dy, por kërkon kohë. Kjo formë e re do funksionojë në qytete dhe ata individë që janë ambientuar me tërheqjen e llogarive bankare.

  Lexo edhe :  Kondicionerët ndezur! I nxehti ekstrem rrit konsumin e energjisë, KESH 4.3 mln € blerje

  Individët që janë mbi 75 ose mbi 80 vjeç që jetojnë në zona rurale është më e vështirë dhe pa menduar për kategori që nuk kanë mundësi që të lëvizin vetë, por do autorizojnë dikë tjetër përmes një prokure. Duhet që të kishte një periudhë parapërgatitore. Është njësoj si kur u futën telefonat inteligjent dhe kishte disa të moshuar që i përdornin dhe shumica nuk dinte që ti përdorte dhe kjo e erdhi gradualisht. Pra, janë procese që kanë vështirësi. Pastaj ka individë që mund të mos kenë asnjë degë banke aty ku ata jetojnë në zona rurale dhe kështu i bie që të shkojnë në një qytet tjetër,” tha ajo./O.S

  Të fundit

  Vaksina që të mbron përjetësisht nga gripi do të jetë gati së shpejti

  Një vaksinë e përgjithshme, që mbron nga çdo formë e gripave, mund të jetë në dispozicion brenda pesë vjetëve,...

  Kurrë mos mbani taka gjatë shtatzënisë, ja pse

  Mëmësia është një përvojë emocionuese dhe e gëzueshme, por nuk është pa rreziqe. Trupi i një gruaje pëson ndryshime të shumta gjatë shtatzënisë. Ajo...

  E bukur dhe e vërtetë, Policia Rrugore në Tiranë ofron ujë qytetarëve dhe turistëve

  Do të vije bast se cila nga pijet është më e mira, dhe nuk do të besoje se do të ishte UJI përgjigjja e duhur për...

  Çfarë i ndodhi? Avokati i Berishës përfundon në spital

  Genc Gjokutaj ka deklaruar se nuk mund të konceptohet tërheqja e tij nga mbrojtja ligjore e kryetarit të opozitës Sali Berisha, e cila mbart...

  Britania miraton mishin e kultivuar, do të jetë në supermarkete në fund të këtij viti

  Britania e Madhe është vendi i parë në Europë që i thotë ‘po’ mishit të kultivuar. Por tani për tani do të fillojnë me...

  Lajme të tjera

  Web TV