Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

“Nga pagat tek kushte më të mira pune” /Mijëra mjekë protestojnë në Gjermani!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mijëra mjekë në spitalet universitare në Gjermani ulën stetoskopët e tyre dhe mbajtën mitingje për të kërkuar të paga më të larta dhe kushte më të mira pune.

Rreth 7,000 mjekë nga 23 spitale universitare morën pjesë në mitingje të hënën, sipas sindikatës së mjekëve “Marburger Bund”.

Një raund i katërt i negociatave midis sindikatës së mjekëve dhe punëdhënësve të shteteve federale të Gjermanisë kishte dështuar kohët e fundit. Megjithatë, Monika Heinold, kryenegociatorja për punëdhënësit, e njohur me akronimin gjerman TdL, ishte optimiste për negociatat e mëtejshme.

Mjekët kërkojnë një rritje page 12.5%, si dhe shpërblime më të larta për punën e rregullt gjatë natës, fundjavave dhe festave publike. Vetëm në landin më të populluar të North Rhine-Westphalia, rreth 2,500 mjekë spitalorë dolën në grevë gjatë gjithë ditës në të gjashtë spitalet universitare, sipas një zëdhënësi të sindikatës.

Rreth 2000 grevistë nga spitalet universitare bavareze u mblodhën në Mynih. Në Shtutgart, mjekët protestues vendosën një shtrat simbolik spitalor përpara Ministrisë së Financave – mjekët kërkuan një “infuzion financiar” për spitalet.

Ministrja e financave e shtetit të Schleswig-Holstein, Monika Heinold, tha se ajo po kërkon të gjejë një zgjidhje të pranueshme për të dyja palët në raundin tjetër të negociatave në fund të marsit. Negociatat kanë të bëjnë me pagat e më shumë se 20,000 mjekëve në 23 spitale universitare. Marrëveshjet e tjera kolektive zbatohen për mjekët në Berlin, Hamburg dhe Hesse.

Grevat në spitale vijnë pasi Gjermania përballet me një valë grevash në sektorin e transportit. Të martën, shoferët gjermanë të trenave dhe stafi në transportuesin kombëtar të vendit ‘Lufthansa’ planifikojnë të lënë sërish punën e tyre, si pjesë e mosmarrëveshjeve të vazhdueshme për pagat./O.S

Të fundit

Udhëheqësit botërorë dënojnë atentatin ndaj ish presidentit Trump

Udhëheqësit botërorë e dënuan me shpejtësi sulmin e së shtunës ndaj ish presidentit amerikan Donald Trump në një tubim...

Angli – Spanjë, rivaliteti i dy mbretërive

Nga Leonard Veizi   Mesdhetarët e nxehtë e të shkathët përballë ishullorëve të ftohtë e të kalkuluar. Të dy vendet kanë qenë mbretëri të hershme e...

Beleri niset për Strasburg, Burgjet firmosin lejen shpërblyese

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka konfirmuar se Dhionisis (Alfred) Beleri, i cili vuan dënimin për më shumë se një vit në IEVP Fier,...

Çfarë tregoi protesta e 11 korrikut për opozitën

Nga Roland Qafoku Prej një muaji me vulë. Prej 11 vitesh me dëshirë të madhe për të rrëzuar qeverinë. Prej po aq vitesh e pa...

Lajme të tjera

Web TV