test

I vë duart në fyt/ Përleshje fizikie mes deputetëve në Parlament (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kantonit të Sarajevës të Bosnje-Hercegovinës, Haris Zahiragiç dhe Elvis Vreto janë përleshur fizikisht.

Zahiragiç iu afrua kryetarit, Elvedin Okeriç (NiP) dhe e kërcënoi verbalisht. Më pas, Vreto është afruar në përpjekje që ta qetësojë, por Zahiragiç me shumë agresivitet e largoi prej tij.

Vreto nuk u përgjigj ndaj agresivitetit, por konfliktit iu bashkuan edhe përfaqësues të tjerë, që u përpoqën ta qetësojnë situatën. Më pas, Okeriç shpalli pushim dhe ndërsa Zahiragiç vazhdoi me ofendime të ashpra verbale ndaj Okeriçit.

“Turp të kesh plak”, tha disa herë Zahiragiç. Përfaqësuesit e tjerë të SDA-së në Kuvend arritën ta qetësojnë Zahiragiçin dhe situata iu kthye normalitetit në Kuvendin e Kantonit të Sarajevës./O.S

Të fundit

Shpallen të Lum dy martirë nga Papa Françesku

Shpallen të Lum dy martirë nga Papa Françesku. Me autorizimin e Papës, Prefekt i Dikasterit për Çështjet e Shenjtërve...

Hotelet, 74 % më shumë vizitorë!/ Janë rritur ndjeshëm netëqëndrimet e turistëve

Të dhënat e hoteleve të publikuara nga INSTAT tregojnë se numri i vizitorëve gjithsej është rritur me 62,0%, në krahasim me Prill 2023. Netqëndrimet në...

Zbulohet emri? Erjola i nxjerr ‘sekretin’ Merit: Natën dëgjoj zhurma në shtëpinë tënde…

Dy ish-banoret e “Big Brother VIP3”, Erjola Doçi dhe Meri Shehu, kanë zbuluar se janë komshie. Gjatë puntatës së radhës të “Top Arena”, në...

Greqia kërcënon Maqedoninë e Veriut: Do të ketë probleme në NATO dhe BE

Greqia ka kërcënuar Maqedoninë e Veriut pas tensioneve për përdorimin e termit “Maqedoni”. Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë një intervistë për mediat greke,...

Nesër protesta para Bashkisë së Tiranës/ Rrugët që do të bllokohen

Për protestën para Bashkisë së Tiranës që do të zhvillohet paraditen e së premtes, Policia e Shtetit njofton se do të ketë bllokim të përkohshëm...

Lajme të tjera

Web TV