test

Zgjedhjet në Rusi, gruaja e Alexei Navalny: Kam shkruar vetëm një fjalë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Yulia Navalnaya, e veja e politikanit të ndjerë të opozitës ruse, Alexei Navalny, ka shkuar në ambasadën ruse në Berlin për të votuar në zgjedhjet presidenciale ruse.

Pasi ka dalë nga ndërtesa e ambasadës Yulia Navalnaya u shpreh: “Falënderoj të gjithë njerëzit që ishin në radhë, kam shkruar vetëm një fjalë: Navalny”, tha ajo.

Navalnaya u nis në qytetin gjerman në orën 12:00 me orën lokale si pjesë e lëvizjes “Mesdita kundër Putinit”./O.S

Të fundit

Digjet Greqia! Më shumë se 300 vatra zjarri brenda 24 orëve të fundit

Greqia po përgatitet për atë që pritet të jetë një sezon i gjatë zjarresh i nxitur nga një qershor...

Luftë për vendin e parë në grupin B, formacionet zyrtare të supersfidës Spanjë-Itali

Spanjë-Itali do të mbyllin javën e dytë të Grupit B në Kampionatin Europian, Gjermani 2024, grup në të cilin është pjesë edhe Shqipëria. Ndërsa jemi...

Ambasadori: Kam farkëtuar marrëdhënien më të fortë mes MB dhe Shqipërisë

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith u shpreh se gjatë 3 viteve të qëndrimit të tij si diplomat i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri...

Prej kohësh vuante nga sëmundja, ndërron jetë aktori i njohur

Aktori me famë botërore Donald Sutherland, i njohur për rolet në, “Klute” dhe “The Hunger Games”, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën...

Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 me Danimarkën në Frankfurt, në përballjen e vlefshme për Europianin.  “3 luanët” realizuan të parët me Harry Kane, në minutën e...

Lajme të tjera

Web TV