Rikthehet Amnistia Penale në Kuvend/ Ja kur do të votohet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Amnistia Penale do të kalojë në Kuvend javën tjetër.

Ky ka qenë vendimi që ka marrë Grupi Parlamentar i PS-së në mbledhjen që ka zhvilluar këtë të hënë.

Projektligji ishte planifikuar të votohej në Parlament pak javë më parë, por u shty, pasi opozita nuk pranoi të bashkojë votat.

Për projektligjin për Amnistinë Penale kërkohen 84 vota. Mazhoranca nuk mund ta miratojë e vetme, kështi që i ka të nevojshme votat e opozitës.

Lulzim Basha me deputetët e tij nuk pranojnë të votojnë pro dhe prej disa ditësh po kërkojnë që të plotësohen kushtet e tyre.

Nga ana tjetër, deputetët e Berishës nuk janë shprehur për këtë projektligj, pasi sot rikthyen normalitetin në Kuvend./O.S

Të fundit

SPAK ‘frenon’ rritjen e çmimeve të apartamenteve

Pastrimi i parave të krimit të organizuar, investimet në pronat e paluajtshme, mbetet mënyra kryesor për pastrimin e parave...

‘Katunar pa pretendime dhe i padukshëm’/ Ku e sheh veten kryeministri Rama pas 20 vitesh

Ku e sheh veten kryeministri Edi Rama pas 20 vitesh? Në podcastin ‘Flasim’ ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj Rama tregoi “Duke u marrë me...

Teknologjia e shëndetit/ Inteligjenca Artificiale do vizitojë njëlloj si një mjekët

Inteligjenca Artificiale do t’ju vizitojë njëlloj si një mjek. Inteligjenca Artificiale është shumë premtuese në kujdesin shëndetësor. Por ajo gjithashtu përballet me pengesa të...

“Do e gjej forcën në dhimbje”, çfarë shkruante në rrjetet sociale efektivja që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pasditen e së premtes, ku 21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në Kamëz i dha fund jetës...

Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak e njohur për publikun e...

Lajme të tjera

Web TV