Alibeaj kërkon të diskutohet rezultati i Zgjedhores: Ta deklarojmë, qoftë edhe dështimin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duhet ta deklarojmë, qoftë edhe dështimin e Zgjedhores, tha Alibeaj, duke vënë në dukke se sot është afati i fundit i Komisionit të Reformës Zgjedhore.

“Nuk mund të mos e përshëndes kthimin e normalitetit në Kuvend. Por duhet të jetë një kthim real në normalitet. Sot salla hesht për një ngjarje që duhet të ndodhte sot. Sot është afati i fundit i Komisionit të Reformës Zgjedhore. Nuk e shoh këtu as zotin Gjiknuri. Është e qartë cili është pakti dhe marrëveshja, është të heshtim. Ky parlament e ka për detyrë të deklarojë, edhe dështimin po të doni ju të Komisionit, e keni detyrë ta nxirrni sot në rendin e ditës produktin e Komisionit, që është projektligji i depozituar nga ana e PD 5 muaj më parë.

Ky është normalitet. Ne kemi dep variantit tonë, listat e hapura. Pranojmë pra t’i dhurojmë Ramës 6 mandate në tavolinë me këtë sistem. Kjo është cështje procedure, që duhet të ndodhë tani. Nuk mund të heshtim. Heshtja është në kurriz të shqiptarëve. Ky nuk mund të jetë një parlament i frikës. Deputetë që përvec drejtësisë, kanë frikë nga qytetarët. Të tregojmë sa kurajozë jeni. Njofto zonja kryetare që të futet në prcedurë për votim propozimi ynë”./O.S

Të fundit

“Do e gjej forcën në dhimbje”, çfarë shkruante në rrjetet sociale efektivja që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pasditen e së premtes, ku 21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në...

Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak e njohur për publikun e...

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje...

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë për zengjinë, -thoshte sekseri. Ai paguante...

“Gjysma ime iku sot drejt Parajsës”, ndahet nga jeta bashkëshortja e Agron llakës

Aktori i njohur Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e cila është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes. Lajmin e trishtë e ka bërë...

Lajme të tjera

Web TV