Video e rëndë/ Dyshohet se është autori i sulmit terrorist, “masakrohet”, i riu në Rusi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një video e rëndë është publikuar nga mediat e huaja, ku tregohet se disa ushtarë rusë dhunojnë një person, i cili dyshohet se është një nga autorët e dyshuar të sulmit të Moskë.

Rojet kufitare ruse dhe agjentët e FSB-së shihen teksa i bërtasin dhe e godasin personin që dyshohet se është Saidakrami Murodalii Rachabalizoda pasi e ndoqën atë nëpër pyje të dendura. Rachabalizoda dyshohet se është një nga katër terroristët e ISIS që u akuzuan se morën pjesë në sulmin që la 133 viktima në sallën e koncertit në Moskë.

Terroristët dyshohet se u torturuan nga shërbimet ruse të sigurisë pas sulmit vdekjeprurës. Dyshohet se të riut i ëhstë prerë dhe veshi, pasi Rachabalizoda u pa dje në gjykatë me shenja dhune në fytyrë dhe një fashë masive mbi veshin e djathtë.

ISIS mori dy herë përgjegjësinë për sulmin gjatë fundjavës, së pari postoi një selfie të bërë nga katër burrat, të cilët janë të gjithë shtetas rusë, përpara një flamuri të ISIS përpara se të postonte një video selfie 90 sekondash të sulmit shkatërrues nga terroristët./O.S

Të fundit

Albani rrëfen 20 orët e vështira në anijen me 400 veta: Për pak sa nuk rashë në det

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj në Podcast-in "Flasim" me kryeministrin Edi Rama ka treguar historinë e vështirë të emigrimit drejt...

Shkak ndërtimet e reja/ Ekspertët paralajmërojnë për një krizë strehimi në Gjermani

Zyra Federale e Statistikave të Gjermanisë njoftoi këtë javë se 294,400 apartamente të reja u ndërtuan në Gjermani vitin e kaluar, një rënie vjetore...

Tenderët publikë, si do të zhvillohen pas 3 Qershorit?

Nga data 3 Qershor procedurat tenderuese do të kryhen sipas kufijve të rinj monetarë, të miratuar nga qeveria. Agjencia e Prokurimit Publik ka shpjeguar ndryshimet...

I papërtueshmi Meta, e nis ditën me urimin e ditëlindjes së poetit Naim Frashëri

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e poetit të madh të Rilindjes Kombëtare, Naim Frashëri, me disa vargje të...

SPAK ‘frenon’ rritjen e çmimeve të apartamenteve

Pastrimi i parave të krimit të organizuar, investimet në pronat e paluajtshme, mbetet mënyra kryesor për pastrimin e parave në Shqipëri”, tha pak ditë...

Lajme të tjera

Web TV