Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

Pse gjithnjë e më shumë gra kanë hequr dorë nga takat e larta që nga pandemia?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej disa kohësh kam një marrëdhënie ekskluzive me këpucët e sheshta! Mbaj mend që Victoria Beckham dikur tha se “nuk mund të përqendrohem në këpucë të sheshta”, por në rastin tim, si shumë gra të tjera, është vërtetë e kundërta. Sigurisht, këpucët e sheshta (ose takat e ulëta) janë zgjedhja më e mirë për ditët e ngarkuara (praktisht gjatë gjithë javës), por kush do të mendonte që ato të dominonin edhe pamjet tona më zyrtare apo të mbrëmjes?

Krijuesi i takave më seksi, Manolo Blahnik, ka thënë për këpucët pa taka në edicionin anglez të revistës Grazia: “Mendoj se femrat sot po i drejtohen këpucëve të sheshta sepse janë praktike dhe mund të jenë edhe me stil. Takat do të jenë gjithmonë të shkëlqyera, por pse nuk mund t’i kemi të dyja? Është një domosdoshmëri të kesh si këpucë të sheshta ashtu edhe taka të larta. Dhe megjithëse klientët më kanë kërkuar gjithmonë taka të larta me thembra të kuqe, gjatë gjithë karrierës sime kam dizajnuar gjithmonë këpucë të sheshta, veçanërisht në ato periudha kur trendi ishte i kundërt, pra në favor të takave të larta, siç ishte në dekadat e 1970-ës, 1990, por edhe sot”.

Ai shtoi: “Nëse shikoni pamjet e Audrey Hepburn dhe Brigitte Bardot, të cilat ishin ndër të parat që kishin veshur kepuce baleti në vitet 1950, ato i kombinuan me pantallona dhe xhinse, veshje shumë novatore për atë kohë. Gjithçka ka të bëjë me përmasat dhe mënyrën se si ecni, sigurisht”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Balerinat nuk janë të vetmet këpucë në kategorinë e sheshta me të cilat është marrë Manolo Blahnik, pasi gati dy vite më parë ai krijoi një koleksion sandalesh të shitura në bashkëpunim me kompaninë yje të këpucëve anatomike Birkenstock.

 

 

Veshja formale

Në sezonet e fundit, qasja moderne sartoriale që ka nxjerrë në pah estetikën e baletit dhe kodin e veshjes ‘të zgjuar’ dhe funksionale të përditshme shpjegohet përse ‘balerinat’ janë më të rëndësishme se kurrë, nëse është një version besnik i satenit pointe ose për dizajne më të përpunuara me rhinestones. Përveç kësaj, ka krijime të sheshta që janë më shumë në përputhje me trendin e shumëpërfolur të “luksit të qetë”, si këpucet elegante të baletit Mary-Jane me dizajne nga The Row, Bally dhe versioni Mary-Jane i Maison Margiela. Një ndikim të ngjashëm në këtë periudhë ka edhe pëlhura e rrjetës në këpucët e sheshta, e cila u bë virale në pasarela dhe paraqitjet e stilit të rrugës, ku vajzat e saj u dhanë qartë votën e besimit atyre të shtëpisë Alaïa, e cila që kur u shfaq, 2021, mbetet vazhdimisht në modelet më të kërkuara dhe të shitura në pothuajse të gjitha dyqanet online dhe fizike.

Lexo edhe :  Ja ushqimet që nuk duhet të konsumoni kur jeni në punë

Blerësit në platformën e blerjeve online raportojnë se shitjet e këpucëve të sheshta janë rritur gati 20% nga viti në vit, një rritje e nxitur kryesisht nga dizajnet që janë vazhdimisht në listat e pritjes.

Për sezonin Pranverë/Verë 2024, dizajnerët vazhduan të tregonin entuziazmin e tyre për këpucët pa taka, siç shihet në Dior, Giambattista Valli dhe Roger Vivier ndër të tjera. Në zyrë kemi vlerësuar disa herë ‘balerinat’ e bardha Mary Jane të Chanel -it që ajo prezantoi këtë sezon.

Këpucët e sheshta jo vetëm që janë më të rehatshme, por edhe kalojnë hendekun mes elegancës formale dhe casual. Prandaj nuk është çudi që shtëpitë Valentino dhe Armani kombinuan disa nga kepucët më mbresëlënëse të tyre në këpucë të tjera të sheshta. Në përputhje me kodet më të relaksuara të veshjes së sotme, edhe manuali i përditësuar Black Tie nuk specifikon se sa lart duhet të jemi nga toka, që do të thotë se mund të veshim taka kurdo dhe ku të duam. Nëse të veshësh çdo gjë të bën të ndihesh mirë atëherë nuk ke pse shqetësohesh për rregullat!/e.t

Të fundit

E çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen, babai: Dua drejtësi!

Pasditen e së mërkurës, më 17 korrik, vajza e vogël e Jetmir Muratajt u zhduk në zonën e bioparkit...

Armando Sadiku merr vendimin final për karrierën e tij

Ish-sulmuesi i Shqipërisë, Armando Sadiku, ka marrë një vendim në lidhje me karrierën e tij në futboll. Futbollisti ka vendosur t’i japë fund rrugëtimit të...

E rëndë në Fier/ I riu plagos me thikë nusen e xhaxhait

Një ngjarje e rëndë ndodhi në Fier. Një 30-vjeçar, shtetasi me inicialet A.N., akuzohet se ka plagosur me thikë bashkëshorten e xhaxhait të tij,...

Parashikimi i motit për këtë të shtunë

Kjo e shtunë do të jetë sërish nën mbizotërimin e temperaturave të larta, të cilat pritet të arrijnë deri në 40 gradë Celsius. Moti do...

I akuzuar si pjesë e skandalit të mikrokredive, vetëvritet Olsi Ibro

Olsi Ibro, një nga të akuzuarit për skandalin me mikrokreditë, është vetëvrarë. Mësohet se ai është vetëhedhur nga pallati. Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën...

Lajme të tjera

Web TV