Shqipëria përformon më 9 maj në Eurovision

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Festivali evropian i këngës ‘Eurovision’ ka publikuar listat me shtetet që do të performojnë në dy gjysmëfinalet e sivjetme, më 7 dhe 9 maj.

Shqipëria, sivjet do të përfaqësohet nga këngëtarja Besa Kokëdhima me këngën ‘Titan’, pritet të performojë në natën e dytë.

Ajo do të ngjitet në skenën e ‘Eurovision’-it e dyta sipas renditjes.

Përveç Shqipërisë, në të njëjtën natë do të paraqiten edhe edhe 15 shtetet tjera si, Malta, Greqia, Zvicra, Çekia, Franca, Austria, Danimarka, Armenia, Letonia, Spanja, San Marino, Gjeorgjia, Belgjika, Estonia, Italia, Izraeli, Norvegjia dhe Holanda.

Edicioni i 68-të do mbahet në Malmo në Suedi, pas fitores së Loreen me këngën ‘Tattoo’.

Finalja e madhe do të mbahet të shtunën e 11 majit.

/O.S

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV