‘Me floririn e Kërrabës ka minierë në Kongo’/ Avokati për Ilir Metën: I sëmurë psiqik…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati Idajet Beqiri tha në Studio Live se Ilir Meta mori floririn e Kërrabës dhe tashmë ka blerë një minierë zinku në Kongo, me një fitim marramendës.

‘Edhe lekët e Kërrabës i morën dhe filluan pastrimin e tyre. Krijuan një shoqëri në Zvicër me 100 mijë euro kapital. I mori lekët e floririt Kastriot Ismaili dhe shkuan në Kongo dhe blenë minierën e zinkut. Vetëm taksa e tatime i paguajnë Kongos rreth 1 miliardë euro. Fitimi është marramendës.

Kur e blenë, Kongo i kërkoi Ilir Metës dhe Ismailajt na ndërto një spital falas dhe një shkollë falas dhe i ndërtuan këto. Një aferë e rëndë kundër shqiptarëve dhe këto para nuk duhet të vazhdojnë më të pastrohen dhe të pasurohen kriminelët që të porosisin vrasjen dhe blejnë vota dhe krijojnë destabilitet si me Himarën.

Duhet ta ndërpres SPAK. Shqiptarët tallen dhe thonë Zot na ruaj në duart e kujt paskemi pas qenë,. Një njeri që hipën majë shtyllës dhe bën akrobacira. Nëse do të shkoj në origjinë tjetër punë dhe të lërë dopio-gjashtën, jam i sëmurë psiqik. Para tre ditësh ishte në konferencë shtyp. U nxor një konkluzion që ky me të vetët po lufton për të mbuluar krimet. Pse rri duarkryq SPAK-u?’/e.t

Të fundit

Vapa ekstreme nxit astmën tek fëmijët

Me nxehtësinë ekstreme, shtohen vizitat e fëmijëve me astmë në spitalet kaliforniane: një tjetër konfirmim i ndikimit negativ të...

Pikëpamja e Guardian mbi mosmarrëveshjen në botën e artit: një shpërqendrim nga kriza

Heqja e mënyrës se si shpërndahen paratë nuk është përgjigje për problemet e krijuara nga një dekadë nënfinancimi Zgjedhjet e korrikut e kanë çuar Britaninë...

Duke shmangur thirrjet për arrestimin e Netanjahut, perëndimi po minon rendin e vet

Mbajtja e llogarisë ndaj aktorëve si Putini mbështetet në të drejtën ndërkombëtare. Nëse aleatët e Izraelit e shkelin atë, si mund t'i bindin të...

“Nganjëherë na ka rrëshqitur edhe këmba”, Julian Deda reagon pas daljes nga shtëpia

Aktori Julian Deda ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të “Big Brother VIP3”. Finalisti, i cili u përball kokë më kokë me Eglën,...

Rreziqet nga ekstremizmi i Putin, … do na duhen më shumë se disa kanaçe fasule

Këshilla e Oliver Dowden për grumbullimin e rezervave harron se bashkëpunimi është jetik nëse duam të kemi një shans kundër kërcënimeve moderne Marta Gill Në orën...

Lajme të tjera

Web TV