test

Njëra është aseksuale dhe tjetra e dashuruar, motrat siameze rrëfejnë marrëdhënien e tyre

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Motrat binjake 22-vjeçare të bashkuara, të cilat janë të ngjitura në bust dhe ndajnë një sistem riprodhues, kanë zbuluar se si ia dalin mbanë çdo gjëje, nga drejtimi i makinës dhe takimet deri te dakordimi se çfarë të veshin dhe me kë të jenë miq.

Carmen dhe Lupita Andrade, të cilat u shpërngulën në SHBA nga Meksika kur ishin dy vjeçe dhe tani jetojnë në Konektikat, së fundmi iu përgjigjën disa prej pyetjeve të zjarrta që shpesh marrin në lidhje me të qenit binjakë të bashkuar. Motrat treguan se si është për njërën, kur tjetra dëshiron të dalë në një takim dhe zbuluan se sa shpesh sëmuren me njëra-tjetrën.

Carmen dhe Lupita i shpjeguan gazetës se për shkak se ata ‘ndajnë’ kaq shumë ‘struktura të brendshme’, operacioni i ndarjes është shumë i rrezikshëm për to.

“Nëse do të kishim një operacion të ndarjes, njëri prej nesh do të vdiste, të dyja do të vdisnim ose do të përfundonim në ICU (mbajtjes në jetë me pajisje) dhe nuk do të dilnim kurrë jashtë”, tha Lupita. Kur ata lindën, mjekët u thanë prindërve të tyre se ata me siguri do të jetonin disa ditë, por ata kanë sfiduar të gjitha parashikimet e mjekëve dhe vazhdojnë të jetojnë.

Si foshnja, ata kaluan vite në terapi fizike duke mësuar se si të ulen dhe të punojnë së bashku për të përdorur këmbët e tyre – dhe kur ishin katër vjeç, ata hodhën hapat e tyre të parë së bashku. Tani, 22 vjet më vonë, ata me siguri nuk kanë lejuar që ndarja e një trupi t’i ngadalësojë – dhe të dyja janë përshtatur me profesionalizëm për të jetuar jetën me njëra-tjetrën.

Të dyja motrat kanë dy krahë, por vetëm një këmbë secila, që do të thotë se Carmen – e cila ka kontrollin e këmbës së djathtë – duhet të bëjë vozitjen. “Shkojmë në kinema dhe koncerte (duke ndarë një vend) dhe udhëtojmë me aeroplan”, shpjegoi Carmen. “Vitin e kaluar, ne shkuam në Kaliforni dhe ne gjithashtu kemi fluturuar në Teksas.”  Sipas binjakëve, ata madje kanë gjetur mënyra për të siguruar që të kalojnë kohën shumë të nevojshme vetëm, pavarësisht se janë të mbërthyer së bashku 24/7.

Lexo edhe :  Kate Middleton shfaqet për herë të parë në publik pasi u diagnostikua me kancer

“Ndonjëherë në fund të ditës, ne thjesht jemi të rraskapitura dhe nuk duam të flasim,” pranoi Carmen. Ato janë përballur edhe me probleme në jetën e tyre sentimentale. Ndërsa Lupita është aseksuale, Carmen filloi të kërkonte dashurinë disa vite më parë në aplikacionin e takimeve Hinge, por ajo pranoi se mori shumë mesazhe nga ‘djemtë me fetishe’ pasi kishte listuar se ishte një binjake e lidhur në profilin e saj. Në tetor 2020, ajo takoi një burrë të quajtur Daniel në aplikacion dhe të dy shpejt ranë në dashuri.

“E dija menjëherë se Danieli ishte i ndryshëm nga të tjerët, sepse ai nuk bënte një pyetje në lidhje me gjendjen time,” tha ajo. “Ne jemi së bashku për dy vjet e gjysmë dhe kemi diskutuar për fejesën, por ne duam të jetojmë së bashku”, tha ajo. Të qenit në një lidhje si një binjake e lidhur ka sfidat e veta – por Carmen tha se Danieli dhe motra e saj ‘bashkohen shumë mirë’ dhe se ata madje qëndrojnë zgjuar duke folur me njëri-tjetrin ndonjëherë pasi ajo bie të flejë. Ajo shtoi se përpiqet të ‘të arrijë me kompromise’ kur shkon në takime me Danielin për ta bërë të drejtë për Lupitën, e cila është e detyruar të vijë së bashku, duke e lënë atë të zgjedhë se ku do të shkojnë për të ngrënë ose çfarë aktiviteti do të bëjë.

 

Të fundit

IShowSpeed mbërrin në Tiranë, pritet nga të rinjtë shqiptar, takohet me Ramën (VIDEO)

Youtuberi i njohur IShowSpeed ndodhet në Shqipëri. Prezenca e tij ka bërë që shumë të rinj të dalin në...

Macron kërkon nga shkollat franceze të luftojnë antisemitizmin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron kërkoi të mërkurën nga shkollat të mbajnë “një orë diskutim” këtë javë për racizmin dhe antisemitizmin, pas njoftimeve për...

Basha zbulon skenarin e ‘fshehtë’ të Bardhit/ Pret të marrë PD-në pasi të ikë Berisha

Deputeti Lulzim Basha i ftuar në një intervistë televizive, tha se nëse logoja e vula e PD-së mbeten peng të lojërave të Ramës me...

Emri/ Emërohet Drejtori i ri i Përgjithshëm i Agjencisë së Trajtimit të Pronave

Ditën e sotme, me propozim të Ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, është emëruar Drejtori i ri i Përgjithshëm të Agjencisë së Trajtimit të Pronave,...

Françeska Murati shoqe me Sara Gjordenin? Ish-miss Londra zbulon të vërtetën

Pas mbarimit të Big Brother VIP, Françeska Murati nisi një rrugëtim të ri në emisionin ‘She’s On Top’, si anëtare e jurisë së programit.Ajo...

Lajme të tjera

Web TV