Vangjel Tavo, në garë për Bashkinë Himarë? Ja si përgjigjet Blendi Klosi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sekretar i Përgjithshëm i PS-së, Blendi Klosi, gjatë një interviste televizive u pyet nëse Partia Socialiste ka në llogaritë e saj një kandidim të mundshëm të Vangjel Tavos për Bashkinë e Himarës.

Ai tha se PS-ja aktualisht po pret procesin gjyqësor të Fredi Belerit dhe më pas do të nisë të bëjë llogaritë e saj për zgjedhjen e një emri, i cili do kandidojë në këtë bashki, gjithmonë në rast se do ketë zgjedhje të parakohshme.

Ai theksoi se Vangjel Tavo është një prej emrave, i cili ka kontribuuar në forcimin e marrëdhënieve mes Athinës dhe Tiranës zyrtare, ndërsa shtoi se beson se edhe në kushtet aktuale, emri i tij do të shërbejë si një urë për marrëdhënie të mira me shtetin fqinj./O.S

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV