Zjarr në një bllok banesash në Tiranë, ja si paraqitet situata

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas marrjes së njoftimit autoritetet kanë evakuuar banorët, e më pas kanë lokalizuar flakët. Ata kanë arritur të shpëtojnë banesat ngjitur.

Në operacionin e shuarjes së zjarrit morën pjesë 4 stacione zjarrfikëse të Tiranës, 7 automjete zjarrfikëse dhe 25 forca operacionale.

Në drejtimin për shuarjen e zjarrit morën pjesë Drejtori i Përgjithshëm i MZSH-së dhe ai vendor i Tiranës./O.S

Të fundit

Pas humbjes së të shoqes, reagon për herë të parë aktori Agron Llakaj (Video)

Artisti i mirënjohur dhe autori i programit të humorit Al Pazar Agron Llakaj humbi pak ditë më parë shoqen...

Rritet kërkesa për kredi/ Bizneset marrin hua për investimet, kryeson turizmi

Turizmi është kthyer një ndër sektorët që ka marrë më tepër hua në banka .Bizneset kanë shtuar investimet në prag të nisjes së sezonit...

Në momentin e papërshtatshëm, deputeti i Rithemelimit bën kërkesën e pazakontë

Deputeti i Rithemelimit, Tomorr Alizoti ka marrë fjalën në Kuvend ku nuk i kurseu as emocionet dhe përjetimet personale teksa foli për çështjen e...

“Çdo ndërtesë do ketë kod unik”/ Balla: Do jemi vendi i parë në Ballkan…

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, në fjalën e tij në parlament, deklaroi se Ministria e Brendshme po punon për të pasur regjistër adresash në...

Çfarë po ndodh? FNSH dhe ‘Shqiponjat’ kontrolle ‘blic’ në Fushë-Krujë

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Shqiponjat kanë nisur disa kontrolle 'blic' në Nikël të Fushë Krujës. Mësohet se kontrollet po bëhen në disa prej...

Lajme të tjera

Web TV