Rama dhe Veliaj publikojnë fotot nga shkolla “Emin Duraku”: Standardet më të mira

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj kanë publikuar fotot nga puna për rindërtimin e shkollës 9-vjeçare “Emin Duraku”.
Rindërtimi i shkollës së re me financim të Bashkimit Europian është drejt fundit dhe shumë shpejt ajo pritet të hapë sërish dyert për të mikpritur nxënësit, por me kushte shumë herë më të mira se e vjetra.

“Drejt përfundimit puna për rindërtimin e shkollës 9-vjeçare “Emin Duraku” në zemër të Tiranës, financuar nga BE. Shkolla do të hapë dyert së shpejti me standardet më të mira për 1200 nxënës dhe mësues”, shkruan Rama dhe Veliaj.

Shkolla e re “Emin Duraku” do të jetë një tjetër xhevahir në buqetën e shkollave që janë shtuar Tiranës këto 9 vite.

Me një kapacitet prej 1200 nxënësish, kjo shkollë, e cila gjithashtu u dëmtua nga tërmeti, do të ketë në përfundim të saj klasa moderne, laboratorë, bibliotekë, si dhe palestra, të cilat mund të përdoren nga fëmijët jashtë orarit mësimor./kb

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV