“Travel off Path”: Shqipëria, destinacioni perfekt për këtë verë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Evropa në përgjithësi është një nga destinacionet më të mira të plazhit në planet me vende si Shqipëria, Greqia, Spanja, dhe Portugalia, shkruan Sam Sears në një artikull të botuar në “Travel off Path”.

Shqipëria ka qenë në një trajektore në rritje me udhëtarët vitet e fundit për një sërë arsyesh, por një prej tyre është bregdeti i saj fenomenal.

Qyteti bregdetar i mrekullueshëm i Shqipërisë, Ksamili, është një nga destinacionet më të mira të plazhit për t’u arratisur, dhe zgjedhja më e mirë për pushime verore të lira në parajsë.

Deti Jon

Shqipëria është një nga vendet më në trend në Evropë, tashmë një destinacion nën radar për shumë udhëtarë.

Niseni vizitën tuaj në Shqipëri me një ndalesë në kryeqytetin e gjallë, Tiranën.

Sfondi i bukur i maleve piktoreske të gjelbra e bën qytetin unik dhe akoma më tërheqës.

Vija bregdetare e Shqipërisë është e mahnitshme.

Durrësi është plazhi më i afërt me Tiranën ku mund të bëni një udhëtim ditor.

Udhëtarët që nuk janë në dijeni të perlave të vërteta të Shqipërisë duhet të bëjnë një udhëtim pak më në jug të vendit.

Ksamili

Shqipëria ka pasur një rritje të turizmit vitet e fundit, shumë udhëtarë kanë përfituar nga kostoja e ulët e jetesës dhe leje qëndrimi i lehtë për nomadët dixhitalë.

Vendi ofron plazhe jashtëzakonisht të bukura, ndër të cilat spikat një parajsë si Ksamili

Ksamili shtrihet përballë brigjeve lindore të Korfuzit duke ndarë të njëjtat ujëra blu mahnitëse me një nga sekretet e çmuara të Shqipërisë.

I krahasuar me Maldivet, fshat i bukur bregdetar ka rreth 10 000 banorë.

Ja vlen të udhëtoni për të pushuar në Ksamil, një nga sekretet më të ruajtura të Evropës, i mbushur me ujëra blu, rërë të bardhë, mot të përsosur dhe një atmosferë të qetë.

Lexo edhe :  "CN Traveller"/ Tirana e Berati mes qyteteve më të lira evropiane për të kaluar pushimet

Ndryshe nga shumë destinacione të njohura të plazhit, Ksamili është i pacënuar dhe mund të kaloni ditë të lumtura në plazhin me diell.

Një arratisje verore e përballueshme në ‘parajsë’

Nomadët dixhitalë nuk janë të vetmit udhëtarë që kërkojnë të kursejnë shpenzimet në udhëtimet e tyre; kjo vlen për të gjithë.

Dhe kush nuk do të dëshironte të përdorte pasaportën e tij dhe të arratisej në plazhe parajsore të përballueshme?

Ksamili mund të jetë i vogël dhe nuk ka shumëllojshmëri në opsionet e akomodimit, por me siguri këtu mund të gjeni një vend të rehatshëm për t’u çlodhur.

Hotelet dhe bujtinat kushtojnë deri në 64 dollarë në natë, ndërsa hotelet buzë detit deri në 200 dollarë./e.t

Të fundit

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Lajme të tjera

Web TV