‘Çmendet’ moti/ I nxehti ekstrem pushton këtë vend, nuk do ta besoni sa shkon temperatura

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dhjetëra shkolla në kryeqytetin e Filipineve, Manila, pezulluan mësimin për shkak të temperaturave të larta.  Termometri shënoi 42 gradë, duke e bërë të përballueshëm vazhdimin e orëve të mësimit.

Shkollat ??fillore dhe të mesme në Quezon, pjesa më e populluar e qytetit, u urdhëruan të mbylleshin, ndërsa autoritetet lokale në pjesë të tjera të Filipineve u dhanë shkollave mundësinë për të vazhduar mësimin online.

Disa shkolla kanë reduktuar orarin e mësimit për të shmangur pjesën më të nxehtë të ditë

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV