Napoli ëndërron Conten, De Laurentiis ka një dhuratë speciale për ta bindur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Revolucioni në Napoli tashmë ka nisur, edhe pse kampionati ende nuk ka përfunduar. Nëse karrigia e drejtorit sportiv, sipas të gjitha gjasave, i është rezervuar Giovanni Mannas nga Juventusi në vend të Mauro Melusos, Aurelio De Laurentiis është gati për të nënshkruar me një trajner të madh.

Ëndrra mbetet Antonio Conte, i cili, siç raporton “Gazzetta dello Sport”, mund të marrë kompetenca të plota nga pronari i të kaltërve, De Laurentiis.

Ka pasur kontakte dhe respekt të ndërsjellë mes Contes dhe De Laurentiis, pavarësisht dështimit të një marrëveshjeje mes tyre pas shkarkimit të Rudi Garcias.

Kjo është arsyeja pse ADL, i shtyrë nga dëshira për ta bërë Napolin sërish protagonist pas një sezoni katastrofik, është gati t’ia besojë projektin e rilindjes ish-trajnerit të Tottenhamit, Chelsea-t, Interit dhe Juves.

Lukaku verën e kaluar u transferua te Roma në formë huazimi deri në qershor dhe nëse nuk do të ketë një marrëveshje të re mes verdhekuqve dhe Chelsea-t ai do të kthehet në Londër, ku është i lidhur me Blutë me një kontratë të vlefshme deri në vitin 2026-të.

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV